Kedves Olvasónk Margó egy kritikus hangvételű levéllel lepett meg minket. Ő megírta, mi megfényképeztük a "helyzetet".
Íme a levél:
"Tisztelt szerkesztőség!
Kérem tegyék közzé a választási kampány plakátjaival kapcsolatos írásomat, mert talán ezt olvasva megteszik az illetékesek, amit már lassan két hete meg kellett volna tenniük.
Környezettudatosság KDNP-módra
Még emlékszem, hogy az önkormányzati választásokat megelőző egyik reggelre ébredve, a várost ellepték az alkalmasabbnál, alkalmasabb polgármester-jelöltek fényképei. Molinón, lengőplakáton és persze az „ősi” módszer alkalmazásával, a villanykaróra felkötözött falemez-táblácskákról nézett ránk a MI jelöltünk. Persze nem az döntött, hogy hány példányban, hol és ki néz ránk a plakátokról. Ez nem Amerika. Ez egy kis közösség, ahol a jelölteket szinte személyesen ismerik a választók. Talán ezért is felesleges elárasztani a várost a képmásaikkal, mindazonáltal, hogy az erre a célra fordított pénznek, talán lett volna jobb helye is.
A város döntött. A rutinos jelöltek első dolga volt, hogy a közterületről mielőbb összegyűjtessék a kampányplakátokat, zászlókat, falragaszokat. Talán környezettudatosságból, talán a felesleges piszkálódások elkerülése végett.
Vizuális környezetszennyezés, mondták egy időben Budapesten, amikor a hanyag – és sértődött – jelöltek nem voltak hajlandóak összeszedni, összeszedetni a népszerűsítő plakátokat. Abonyban sajnos nem csak az, hiszen a KDNP polgármester-jelöltje plakátjainak egy részét, a villanykarókra hanyag egyszerűséggel feldrótozott táblácskákról az eső leáztatta, a szél megkergette és széthordta az utcákon.
Néhány példány még tartja magát a választások után két héttel is, szinte mementóként, hogy amiért nem szólnak azt szabad. Szabad nem összegyűjteni a szemetet, szabad a villanykarókon hagyni, az épületes látványként még eredeti formájában sem nevezhető táblácskákat. Mindent szabad amit nem tilos…
A városunk megítélése tekintetében pedig, a településünkre érkező, vagy azon áthajtó autósnak biztosan nem a rendezett városkép jut eszébe, a villanykarón lengedező rongyos plakátok láttán.
Lenne ötletem, hogy miként lehetne jól kijönni ebből, a talán mások által sem ideálisnak ítélhető helyzetből. Dr. Magyar Gábor személyesen szedje le ezeket a csúfságokat, bizonyítva ezzel, hogy a „pelenkaszedő” mintájára, az Ő kezéről sem esik le a karikagyűrű, ha kétkezi munkáról és főként Abony tisztaságáról van szó.
Persze, ez talán csak egy erőtlen ötlet.
Kicsit olyan, mintha azt várnánk el, hogy a Magyarok Szövetsége helyi elöljárója, Szűcs Sándor, jó példával „elöl járva”, maga távolítja el a „10-es” bolt melletti villanykaróról, a szervezete által lebonyolított magyarok vásárának helyszínére útbaigazító, - finoman szólva is - ízlésromboló feliratos táblácskát. Pedig megtehetné, hiszen naponta kétszer is „szemez” vele a Szolnokra őt is szállító busz megállójához sétálva, majd délután a hazafelé úton. Az akció a ma reggeli alkalmat is figyelembe véve több mint hússzor megtörténhetett volna…
Tudom, ez is csak egy szálka, melyből azonban a fa, s a fákból az erdő áll."
Sajnos, mi is tapasztaltuk a levélben taglalt "helyzetet" és reméljük, hogy a kritika híre eljut azok fülébe, akik tudnak és akarnak is tenni a helyreállítás érdekében.
TYB