Ma sok lány, asszony, anya, nagymama kapja meg a hozzá közel álló férfiaktól a szokásos köszöntést és mellette természetesen a „ jól megérdemelt „ csokrétát vagy egyéb kisebb- nagyobb ajándékot Szerencsére férfitársaink nem csupán ezen az egy napon gondolnak ránk, hölgyekre. Ez nem is csoda, hiszen velünk kerek a világ, mint ahogyan a férfiak nélkül sem menne simán az élet, Lehet beszélni arról, hogy miért és miben vagyunk mások. Mert eltérő adottságokkal látott el bennünket a Teremtő. Kívül és belül egyaránt. Sok beszélgetés során hangzik el az, hogy „ pasiból van „ vagy épp az, hogy persze, mert „ nőből van „. Nagyon igaz! A nőknek sokkal többet kell vállalniuk, hangzik a frázis, de így is van. Szerepünk sokszínű és izgalmas. Éljenek tehát ma a NŐK és kívánom férfitársaimnak, hogy leljék örömüket azokban a hölgyekben továbbra is, akik hozzájuk közel állnak. De mi is az a Nőnap?
Március 8. - ezen a napon sok országban a főszerep a hölgyeké. A nemzetközi nőnapot március 8-án tartjuk, de kialakulása más dátumokhoz, eseményekhez is kötődik.
A nőnap a mai virágos, kedveskedős megemlékezéssel szemben munkásmozgalmi eredetű, harcos, a nők egyenjogúságával (munkavállalásával) kapcsolatos demonstratív nap volt. A nemzetközi nőnap az egyszerű, de mégis történelmet alakító nők napja, ami azt a küzdelmet eleveníti fel, melyet a nők évszázadokon át vívtak azért, hogy a társadalomban egyenlő jogokkal és lehetőségekkel élhessenek. 1857. március 8-án emberibb munkafeltételeket és magasabb fizetést követelő 40 ezer textilipari dolgozó nő tüntetett New York utcáin. 1866. szeptember 3. és 8. között az I. Internacionálé (hivatalosan: Nemzetközi Munkásszövetség) első kongresszusán határozatot fogadtak el a nők hivatásszerű munkavégzéséről. Ez a határozat annak az évezredes sztereotípiának kívánt véget vetni, mely szerint a nők helye kizárólag otthon van.
Az 1899. július 14-én kezdődő II. Internacionálé alakuló közgyűlésén ismét napirendre került a téma: Clara Zetkin beszédében hirdette a nők jogát a munkához, az anyák és gyerekek védelmét és a nők széleskörű részvételét az országos és nemzetközi eseményekben. 1909-ben az Egyesült Államokban tartották meg az első nemzeti nőnapot február utolsó vasárnapjára, 28-ára igazítva.
Forrás és részletek: http://sulihalo.hu/ajanlo/aktualis/4981-a-nonap-eredete-nemzetkozi-nonap-2010-