Kiss György amatőr csillagász jelenti: Feleim! Egy különleges fotót tartalmazó cikket küldök nektek, egy a földtől távolodó űrszonda fényképzett vissza. A Föld – Hold párost kapta lencsevégre. Jól láthatóak az arányok, ha kicsinyítjük a naprendszert ( 200 000 000-val osztunk ), akkor egy narancs méretű Föld körül 2 méterre kering egy piszke méretű Hold. Mellesleg a modellezett kicsinyítésben a fotó 47,5 méter távolságról készült.
Az augusztus elején a Jupiterhez indított amerikai űrszonda 9,5 millió km távolságból fényképezte a Föld-Hold kettőst. A bal oldali nagyobb pötty a Föld, tőle jobbra a halványabb folt a Hold. Mindkét égitest a ráeső napfény egy részét veri vissza. A Juno kamerájának és más fedélzeti berendezéseinek kipróbálása során, augusztus 25-én készült a felvétel – írja az Űrvilág portál.
A NASA űrszondája 2016-ban ér majd a Jupiterhez. Addig azonban látni fogja még a Földet sokkal közelebbről is, hiszen 2013 októberében visszatér egy lendítő hintamanőver érdekében. Ezzel már el tudja érni az óriásbolygót, amely körül pályára áll majd, hogy jó egy éven át vizsgálhassa légkörét és környezetét.