Kedves Olvasónk mondta el, hogy lánya már az udvarra sem mer kimenni, mert egy hüllő agresszívan viselkedve közelített felé. Fogalma sincs, hogy a tetszetős, 1,5- 2 méter hosszúságú szerzet honnan került elő, lehet, hogy valahonnan megszökött. Nagyon kérik, hogy amennyiben ez az állat valakié, akkor jelentkezzen itt kommentben vagy írjon nekem ide: szerkesztoseg@miabonyunk.hu. A királysiklót az interneten kép alapján azonosította be olvasónk lánya.
A királysikló egyébként népszerű házikedvenc, részben színezete miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondját viselni.
A királysiklók faja magába foglalja a királykígyó (Lampropeltis getulus) és a tejkígyó (Lampropeltis triangulum) alfajokat. Mindkét kígyófaj a Lampropeltis családhoz tartozik, amely olyan alfajokat is tartalmaz, mint például a korallkígyó, amit ál-korallkígyóként ismerünk. A csoport osztályozása bonyolulttá vált az utóbbi időben, mert néhány alfaj hovatartozása vitatott és általánosan nem elfogadott. A különböző keresztezett fajok besorolása további nehézségeket okozott.
A királysikló arról a tulajdonságáról kapta nevét, hogy képes más kígyókat megenni, csörgőkígyókat például szívesen fogyasztanak, habár valójában nagyon változatos az étrendjük
A tejkígyók onnan kapták nevüket, hogy a hiedelem szerint szeretik a tehéntejet, ami valljuk be, egy elég szokatlan és elképzelhetetlen dolog lenne.
Kifejlett korában a tejkígyó és a királysikló is körülbelül 180 cm hosszú, de az alfajok mérete változó, a vörös királysikló (Lampropeltis triangulum sinaloae) például lényegesen rövidebb, hossza 60 és 90 cm között változik. Az újszülött kígyók általában 20- 30 centiméteresek.
Az egyes alfajok, különösen a getulus alfaj (láncos királysiklók), változatos színkombinációkban jelennek meg, de már lényeges színbeli különbséget mutathatnak az egyszerre kikelt ivadékok is.
Még többet róluk ITT olvashatsz