Az abonyi származású országgyűlési képviselő, Földi László, aki ugyan jelenleg még nem körzetünk képviselője, de a következő ciklusban a jelek szerint Czira Szabolcs helyett ő lesz, a Magyar Parlametben nem sokat vacakolt , és felszólalt a birkózás ügyében. Mint közismert, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság szeretné levenni az Olimpia prigramjáról a birkózás sportágat, mely hatalmas nemzetközi ellenállásba ütközött. A görögök azt mondják, hogy megtiltják az Olimpia szó használatát, ha ezt a durva dolgot elkövetik ellenük.... Földi László felszólalása, 2013 február 19: FÖLDI LÁSZLÓ (KDNP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Ceglédiként évtizedek óta nyomon követem a Ceglédi Vasutas Sportegyesület erőfeszítéseit, amelyeket a klub a birkózó utánpótlás-nevelés színvonalának fenntartásáért tesz és tett, s nyomon követem az ifjú birkózók erőfeszítéseit is, hogy a nemzeti, majd a nemzetközi élvonalba törhessenek, ott mérve össze erejüket sporttársaikkal az ország, Európa vagy a világ legjobb birkózóival. 2010 márciusában nekik köszönhetően vehette át városom "A birkózás városa" címet, amellyel a Magyar Birkózó Szövetség elismerte mindannyiunk közös munkáját.
1950-ben a magyar birkózósport első aranyérmese, Gál József Cegléden készült fel a megmérettetésre, s ugyanígy tette azt 2012-ben Lőrincz Tamás is, aki a londoni olimpiáról ezüstéremmel tért haza Magyarországra, Ceglédre, és aki ma gyerekek ezreinek mutat példát.
Tisztelt Képviselőtársaim! A Nemzetközi Olimpiai Bizottság Végrehajtó Bizottsága múlt kedden egy elhamarkodott döntést hozott, amikor állásfoglalásában a birkózás sportág elhagyását javasolta a nyári olimpiai játékok programjából. Világbotrányt idézett elő a döntés, külföldi sportegyesületek tiltakoztak, vagyis tiltakoznak, az amerikai birkózószövetség Facebook-oldalt indított, és nemzetközi szervezetek emelték fel hangjukat a döntés ellen. Ókori olimpiai sportágról van szó, puszta kézzel vívott küzdősportról van szó, amely erősít, tartásra, etikára nevel. Eszköztelensége miatt nem tartozik a drágán űzhető sportágak közé, ezért kitörési lehetőséget ad számos mozogni, sportolni vágyó tehetséges fiatalnak, magyar fiataloknak, akik az elmúlt olimpiák során összesen 19 aranyéremmel, 16 ezüstéremmel és 19 bronzéremmel örvendeztettek meg bennünket.
A NOB Végrehajtó Bizottságának döntésével mindannyiunk, de főleg a birkózást választó gyerekek mindennapi álma, munkája, küzdelme, a példaképek verejtékes eredménye válhat értelmét vesztetté. Nem szabad hagynunk! Fel kell emelnünk a szavunkat nekünk, magyaroknak is, és akaratunknak jól láthatónak kell lennie a nemzetközi kánonban, amely a birkózás visszaszavazását követeli.
A Fidesz-KDNP-kormány számos jelét adta annak, hogy fontosnak tartja a sportra nevelést, a sport és az olimpiára való felkészülés támogatását. Konkrét cselekvéseivel bevezette az általános iskolában a mindennapos testnevelést, átfogó sportfejlesztésekbe kezdett, döntött egy világszínvonalú sport- és szabadidőpark felállításáról, és kezdeményezte az olimpiai sportágak tartozásainak átvállalását. Nem kell több bizonyíték ahhoz, hogy értsük, Magyarország jövőjét úgy képzeli el, hogy méltó helyén kezeli a sportot, különös tekintettel azokra a sportágakra, amelyekben sikeres.
Tisztelt Képviselőtársaim! A birkózásnak is méltó helyére kell visszakerülnie, épp ezért kezdeményezem, hogy az Országgyűlés sport- és turizmusbizottsága a következő ülésén vegye napirendre azt a kérdést, hogyan tudná Magyarország a Nemzetközi Olimpiai Bizottság végrehajtó bizottságának tavaszi javaslattétele előtt legegységesebben kifejezésre juttatni álláspontját, amely szerint a birkózást mint sportágat 2020 után is az olimpia programjában szeretné látni.
Régen dobbant annyira együtt Magyarország szíve, mint 2012-ben, a londoni játékok ideje alatt sportolóink küzdelmei és győzelmei során. Tegyük oda mi is magunkat, hogy nemzetközi összefogással megakadályozzuk a birkózás két vállra fektetését, kizárva az olimpia történetének egyik első sportágát az olimpia programjából.
Köszönöm figyelmüket. (Taps.)