Tisztelettel kérek mindenkit, hogy küldjék meg saját országgyűlési képviselőiknek, hadd szembesüljenek azzal, hogy mihez asszisztálnak, hadd tudják meg, hogy miért lesznek törvényszék elé állítva.
http://www.youtube.com/watch?v=TNiA1zMKFr4&feature=player_embedded
"Kölcsön jogcímen tartozásunk nem áll fenn egyikőnknek sem."
"Ez azért lehetséges, mert kölcsön jogcímen soha, egyetlen pillanatra sem állt fenn tartozásunk. Ugyanis forintot folyósítottak a Bankok és devizát követelnek. A forint nem azonos a devizaösszeggel, amelyet az adott napon be lehet vele váltani. És nem azonos a devizaösszeggel, amelyet a forint ellenében megfizetni követelnek a Bankok.
MI A KÜLÖNBSÉG A FORINT DEVIZÁBAN VALÓ NYILVÁNTARTÁSA ÉS A FORINT ELLENÉBEN TÖRTÉNŐ DEVIZAKÖVETELÉS KÖZÖTT
A forint devizában való nyilvántartása azt jelenti, hogy az Adós részére folyósított forint és a törlesztések abból történő levonása nyilván van tartva devizában is. Ezért a nyilvántartott devizaösszeg az aktuális árfolyamon számoltan megegyezik a hátralékkal. Mert nyilvántartani valamit kétféleképpen annyit tesz, hogy egyenlőség van közöttük, csak a mértékegység eltérő.
Ha valaki felvett 10 000 000 forintot és már 5 000 000 forint tőkét megfizetett, akkor a devizaösszeg mindkét esetben megegyezik a 10 000 000 forinttal és az 5 000 000 forinttal.
Példa:
150 forintos árfolyamon a 10 000 000 forint 66 666 CHF.nak felelt meg. (ördögi szám) Ha abból valaki már 5 000 000 forint tőkét már törlesztett, akkor a fennálló 5 000 000 forint, ha addigra az árfolyam 240 forint lett, 20 833 CHF A FENNÁLLÓ TARTOZÁSA. MERTHOGY EZESETBEN TÖRTÉNIK NYILVÁNTARTÁS.
De mivel a bankok nem a 10 000 000 forintot tartják nyilván devizában, hanem a 10 000 000 forint ellenében követelésként felkönyvelték a 66 666 CHF KÖVETELÉSÉT KÖLCSÖN JOGCÍMEN, hogy ezt a deviza névértéket az Adós fizesse meg, ezért ha az Adós a mindenkori árfolyamon már törlesztette a 66 666 CHF felét, nyilván az emelkedő árfolyamon, akkor a fennálló tartozása devizában számoltan, ha az árfolyam 240 forint, 33 333 CHF X 240=7 999 920 FORINT. ÉS MÁR LÉNYEGESEN TÖBBET KELLETT NEKI BEFIZETNIE, MERT A HAVI TÖRLESZTŐ RÉSZLETEKET A BANK NEM A FORINTBÓL KIINDULVA SZÁMOLTA KI, HANEM A KÖLCSÖNKÉNT NYILVÁNTARTÁSBA VETT DEVIZAÖSSZEGBŐL.
Hogyan volt erre lehetősége?
Úgy, hogy a forint devizában történő nyilvántartásba vétele helyett a folyósított forintot hitelfolyósításként könyvelte fel, és a forint ellenében a hitelnyilvántartási számlára a deviza névértéket felkönyvelte mint kölcsöntartozást Azaz mindkét összeget kölcsönösszegnek kezelte. De ezáltal a pénzkölcsön adás szerinti adatokat úgy vitte be a könyvviteli nyilvántartásában, hogy nem adott pénzkölcsönt. Mert 10 00 00 forint folyósítása ellenében a törvény 10 000 000 forint visszafizettetésére ad lehetőséget. '0 000 000 forint ellenében annak deviza névértékét csak akkor lehet követelni, ha adásvétel történik, mert deviza adásvétel esetén a deviza vételárának folyósítása feljogosítja arra a Bankot, hogy követelje az eladót a deviza névérték, azaz a 66 666 CHF megfizetésére. De ehhez adásvételi szerződést kell írni, és vételár folyósításként felkönyvelni a 10 000 000 forintot, és ellenérték követelésként nyilvántartásba venni a 66 666 CHF-ot. Na ekkor nem lehet kölcsöntőkeként kezelni a 66 666 CHF-ot, nem lehet kölcsönkamatot felszámolni, és nem lehet kölcsön jogcímen a házadra rátenni a 66 666 CHF-ET sem és a 10 000 000 forintot sem. Miért is? Mert nem történt pénzkölcsön adás . Ezért nincsen kölcsöntőke.
És ez esetben a Te házad meglenne most is.
Tehát a rendelkezésre bocsátott forintösszeg devizában való nyilvántartása által a követelés jogcíme kölcsön jogcím marad, de a forint ellenében történő devizakövetelés kölcsön jogcímen, a törvények értelmében nem lehetséges. Mert kölcsönszerződésbe foglaltak a forint ellenében kölcsön jogcímen történő devizakövetelés tudod, hogy mi? Megmondom. Köztörvényes bűncselekmény. Csalás. Amelynek az a jellemzője, hogy tévedésbe ejt, tévedésben tart, és kárt lehet vele okozni éppen ezáltal. Téged tévedésbe ejtettek sokszázezer emberrel, többek között velem együtt, tévedésben tartanak a mai napig, és óriási károkat okoznak. Én egy éve gondolkodom éjjel és nappal. Én már nem vagyok tévedésben, de abban voltam, és a károkozás most is folyik velem szemben, mert még mindig nem értik elegen, hogy mit jelent valamit nyilvántartani és mit jelent csalni."
forrás: Dsupin Judit (Banki Adósok Érdekvédelmi Szervezete)