Valamennyi Bond-filmből láthattak részleteket a nézők, így a franchise-ban szereplő valamennyi világsztár képviseltette magát a vásznon. A műsor második részében a Szimfonik Harsona Együttes Adele Skyfall (2012) című Oscar-díjas daláról külön megemlékezett.
A romantikus vígjáték után a borzalmak moteljébe kalauzolta el az együttes a nézőket. Robert Bloch Psycho című regényét a feszültségkeltés nagymestere, számos pszichológiai thriller (Szédülés, 1958; A madarak, 1963) atyja, Alfred Hitchcock ültette fekete-fehér mozgóképre (1960). A vállalkozás nem mindennapi volt. Gyilkosságot filmben eddig senki sem ábrázolt olyan élethűen, mint a mester, ami sokkolta – illetve sokkolja a mai napig – a nézőket. A filmvilág egyik leghíresebb zuhanyzójelenete, amiben a Janet Leigh által alakított színésznő a pszichopata Normas Bates (Anthony Perkins) áldozata lesz, szintén megelevenedett a vetítővásznon. A képsorok alatt Bernard Hermann visító hegedűmuzsikája borzasztott el mindenkit, ami a filmvilág egyik legmegrázóbb és legismertebb zenei motívuma.
Norman Bates után egy másik szörnyeteg is megelevenedett az estén Marlon Brando Golden Globe-díjas és Oscar-díjas alakításában. Francis Ford Coppola Keresztapája (1972) a leghíresebb és legnagyobb szabású maffiafilm, ami az olasz maffia rettegett világát mutatja be. A szálakat a kegyetlen Vito Don Corleone irányítja. A film lágy, fülbemászó dallama, amit Nino Rota szerzett, szöges ellentétben áll a történet gyakran véres cselekményével, de a hatása ettől olyan megrendítő és feledhetetlen.
A műsor első felvonását a Julie Andrews főszereplésével készült Muzsika hangja (1965) című film zenei összeállítása zárta, amiért a zeneszerző Irwin Kostalnak kiérdemelte az aranyszobrocskát.
A szünet után a Szolnoki Szimfonikus Zenekar Szimfonik Harsona Együttese mutatkozott be, és vetítették előre a március 31-ei koncertjüket. Gyönyörű Skyfalljuk és humoros, zenés egyvelegüket követően Izaki Maszahiro a mesék világába repítette el a közönséget. A Disney stúdió jellegzetes nyitánya nyitotta meg a „mese blokkot”, és az egyik legszebb rajzfilm elevenedett meg a teremben.
Az Oroszlánkirály (1994) tulajdonképpen egy sajátos feldolgozású Hamlet. Afrika egyik szegletében az állatok királyaként uralkodik Mufasa, az oroszlán. Fia, Simba a trón várományosa, azonban a gonosz nagybátyja, Zordon királygyilkosságot követ el. A kisoroszlán száműzetésbe vonul, de felnőve szembe néz Zordonnal és csatlósaival, visszafoglalja a királyságot, és elfoglalja méltó helyét a trónszirten. Az Oroszlánkirály amerikai és világviszonylatban is – jelenleg – a harmadik legjövedelmezőbb animációs film, aminek a filmzenéje és a filmdala is Oscart kapott. A vásznon Simba és párja, Nala romantikus egymásra találása elevenedett meg. Tim Rice varázslatos szerelmi dallamát, az „Érzed már a szív szavát” című melódiát játszotta a Szolnoki Szimfonikus Zenekar.
Az afrikai szavannák után a tenger világába merültek el a nézők.
A kis hableány (1989) zenéjét Alan Menken és Howard Ashman komponálta. A bájos sellő beleszeret egy emberi hercegbe, ezért a szárazföldön szeretne járni. Barátja, a rák Sebastian egy dallal szeretné meggyőzni őt „Ringat a víz” címmel, hogy a tengeri lét barátságosabb és kedvesebb, mint a szárazföldi. Ezt a klasszikus dalt hallhatták az abonyiak. Ariel története az egyik legnépszerűbb Disney mese, ami szakított a tragikus Andersen-verzióval, és megadta a szerelmes hableánynak a boldog befejezést. A sellő megtalálja a boldogságot, a gonosz tengeri boszorkány, Ursula pedig elbukik.
Egy nagyon jól ismert film zenéje, a Reszkessetek, betörők! (1990) karácsonyt idéző dallama csendült fel a kisebbek örömére. Macaulay Culkin egyik leghíresebb szerepe Kevin, aki humoros háborút vívott kétszer is a ház értékeire törő peches betörőkkel. Szerencsére a gyermeki leleményesség mindig győzedelmeskedett a felnőttek ostobaságával szemben.
Superman már számtalan alkalommal megvédte a világot a kapzsi Lex Luthorral és az idegen betolakodókkal szemben. A DC Comics képregények földönkívüli igazságosztója valószínűleg az egyik legismertebb szuperhős a világon. A popkultúra számos termékében bizonyította legyőzhetetlenségét. Clark Kent alteregója több száz képregényben, jó néhány filmfeldolgozásban, sorozatban harcolt a képregények gonoszaival, de a világháború propaganda filmjeiben még a nácikkal is. Legutóbb Az Acélemberben (2013) keltette életre Henry Cavill, hogy megmentse a Földet Zod tábornoktól és megszálló hadseregétől. Az idegen hős dallama végén maga Izaki Maszahiro is meglepte a közönséget humorával, amint felfedte az elegáns öltönye alatt megbúvó Superman emblémájú ruhát.
A Mission Impossible (1996) jellegzetes kémzenéje zárta az estét, és tette rá a koronát a rendezvényre. A mozifilmben Tom Cruise figurája őrült robbantások, eszeveszett üldözések közepette győzte le ellenségeit. Vastaps volt a bizonyítéka annak, hogy milyen jól érezte magát valamennyi vendég. A különleges produkció, az élő filmzenei élmény mindenkit elbűvölt.
A Szimfonik Harsona Együttes rövid bemutatkozója ízelítőt adott a szimfonikus bérlet következő darabjának hangulatából, amire, az előző produkciókhoz hasonlóan, szólójegy is vásárolható majd. Az érdeklődők nem fognak csalódni. Az is varázslatos lesz!
A galéria bármelyik képre kattintva elérhető!
Jandácsik Pál