(MTI) – A megyei jogú vidéki városok közül utolsóként Szolnokon is átadták hétfőn az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) új mentésirányítási rendszerének helyi központját. Az uniós forrásból megvalósult fejlesztés mellett a szolnoki mentőállomás épülete és eszközállománya is megújult.
Az eseményen Burány Béla, az OMSZ főigazgatója elmondta: két uniós projekt keretében több mint 4 milliárd forintból fejlesztik a mentésirányítás rendszerét, és csaknem 11 milliárd forintot fordítanak a mentőállomás-hálózat korszerűsítésére.
Előbbivel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy az „a kockás papírtól a számítógépig hatalmas evolúciós ugrást jelent” a hazai mentésirányítás történetében. Az országszerte megvalósuló beruházások jelentőségére utalva pedig kijelentette: az erre fordítható milliárdok lehetővé teszik, hogy a szolgálat munkatársai az eddigieknél is jobban menthessék a menthetőt.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kommunikációs igazgatója, Czinner József, az OMSZ operatív igazgatója, Burány Béla, az OMSZ főigazgatója, Bene Ildikó, a Fidesz országgyűlési képviselője, Pápai István, az OMSZ regionális orvos-igazgatója, Kardos József vezető mentőtiszt és Kómár István plébános (b-j) az új mentésirányítási központ átadásán Szolnokon 2015. március 17-én. A megyei jogú vidéki városok közül utolsóként Szolnokon is átadták az OMSZ új mentésirányítási rendszerének helyi központját. Az uniós forrásból megvalósult fejlesztés mellett a szolnoki mentőállomás épülete és eszközállománya is megújult. MTI Fotó: Mészáros János