A helyi lakosok életét nagyban megkönnyíti, hogy a város a parti hegységtől kicsit távolabb helyezkedik el. Ez megkülönbözteti Zadart a többi tengerparti várostól. Többek szerint a zadari naplemente a legszebb, amit csak látni lehet. A számtalan apró öböl, a széles strandok és a kellemes mediterrán éghajlat igen sokakat vonz.
A város jellegzetes növényvilággal, öt nemzeti parkkal körülvéve várja a turistákat, látogatókat. Innen nem messze található a Plitvicei tavak, a Kornát szigetcsoport és a Krka folyó valamint a Velebit hegység. Gasztronómiai különlegességek és színes történelmi múlt az, ami még említésre méltó. A Horvátországinfó utazási oldal ajánlása szerint, ezek a legnépszerűbb látnivalók Zadarban, melyeket érdemes idén felkeresni.
A Szent Anasztázia székesegyház román stílusával, egyedülálló orgonájával csábít minden érdeklődőt. A székesegyházat még a bizánciak építették a IX. század környékén. Mivel a történelem szele ezt az épületet is elérte, ezért 1324-ben egy hatalmas újjáépítésen esett át, ezt az, amit ma is megtekinthetünk.
A Szent-Donát templom ugyancsak román stílusban épült és ez a helyiek egyik legkedveltebb műemléke. 27 méter magas, így a IX. század környékén ez volt az egyik legmonumentálisabb építmény az országban. Magát a templomot névadója, Szent Donát püspök építtette, ám ma már inkább kulturális célt szolgál. Az itt található harangtorony is a püspök kívánságai között szerepelt, amelyből csodálatos kilátás nyílik a környező tájra és az óvárosra.
A Forum Romanum, az I-III. század környékén virágzott, hiszen ez még Augustus császár korából maradt ránk. A teljes Adria területén ezt tartják a legszebb Fórumnak. Márványoszlop maradványok, vésett márványoszlopok között tehetünk sétán a helyszínre érve.
Zadar sétálóutcája a Kalelarga, nevét a szélességéről kapta, hiszen sokkal szélesebb, mint a többi utca a városkában. Valószínűleg még a rómaiak idejéből maradt ránk, amikor a városépítési szabályokat kialakították. Itt található meg a Teatro Verdi valamint a Caffé Centrale is.
A Szárazföldi kapu a XVI. században a város védelmi rendszereként épült fel, hiszen a szárazföld felől csak ezen keresztül lehetett bejutni a városba. Az Öt kút tere a lakosság vízforrását jelentette. Ezen kívül a Tengeri kapu és a Morska vrata amely ebben az időben keletkezett.
Nem szabad kihagyni a városba érve a Régészeti Múzeum meglátogatását, hiszen rendkívül gazdag kiállítási anyaggal rendelkezik egészen a kőkorszaktól a középkorig. Magát az intézményt 1830-ban alapították meg. Közel 80 000 tárgyat tekinthetnek meg itt a látogatók.
A másik említésre méltó hely, amit szintén nem szabad kihagyni, az Üveg Múzeum, ahol az üvegből készült tárgyak száma eléri a 2000 darabot, ezáltal a világon egyedülálló gyűjteménynek számít. A krisztus előtti 1. századtól egészen az VI. századik láthatunk itt üvegtárgyakat.
A Tengeri orgona már egy újabb építészeti megoldás, hiszen 2005-ben építették és szintén egyedülálló a világon. Több hazai és külföldi díjat is bezsebelt az elmúlt években. A 70 méter hosszú márványlépcsők alatt mintegy 35 síp helyezkedik el, amelyek teljesen eltérő hosszúságúak. A szél és a tenger hullámai szólaltatják meg, ezáltal mindig más előadást hallhatnak az oda érkezők.
A Nap-emlékmű szintén újkeletű, hiszen 2008-ban épült. 22 méter átmérővel rendelkező üvegparkett, amelye 300 darab napelem segítségével különleges koreográfiában lehet gyönyörködni itt naplementekor. Mivel a tengeri orgona a közelben található így a két látványosság együtt élvezhető. Nem csak kulturális jelentősége van, hiszen éves szinten 46 500 kWh energiát termel.