A jelentősebb városok majdnem minden esetben vizek mellett fejlődtek. Az éltető vízre mindenkinek szüksége van és volt mindig. Az édesvizeket megtisztítást követően használják fel sok-sok ember vízzel való ellátásához ma is.
Hazánkban a nyers vizek előteremtése többféle vízbázisból történik: felszín alatti védett rétegekből, folyamparti kavicságyakból, a mészkő és dolomit hegyeink karsztjából és a felszíni vizekből. Budapesten a Duna vizének az elsődleges szűrését a természet végzi, amely nagyon hatékony fizikai és biológiai előszűrésre képes.
A víz szűrése rendkívüli jelentőséggel bír
Pont ilyen hatékonysággal üzemeltethetők a Medence Óriás homokszűrős vízforgató rendszerei is. Mint az ivóvíz esetében, egy medence higiénikus működtetéséhez is alapvető a megfelelően kialakított víztisztítási rendszer. Ennek hiányában ugyanis mindenféle kórokozó megtelepedhet a medence falán és berendezésein, illetve el is szaporodhat ott. Emiatt pedig a benne pancsolók egészsége komoly veszélynek lesz kitéve. Ezt bizonyára te sem akarod megkockáztatni.
A vízforgató berendezéseket többféle szűrővel forgalmazzák. A leggyakrabban alkalmazott közeg erre a papír vagy a homok. Az utóbbi nagyon hasonlít a természetes kavicságyhoz, ami például a budapesti vízbázis megtisztítását is nagy hatékonysággal végzi. Egy medencében azonban a szűrés a homokszűrővel is csak akkor végezhető el, ha a víz el is jut a szűrőközeghez. Éppen ezért egy szivattyú segít mozgásba hozni és mozgásban tartani a medence teljes vízmennyiségét.
A homokszűrős vízforgató és a kiegészítője, a szkimmer
A homokszűrős vízforgató rendszerek lelke tehát maga a homokkal feltöltött tartály és a szivattyú. Az egészen kicsi, szabad szemmel nem is észrevehető szennyezőanyagok, mint az algák és mindenféle szennyezőanyag, fennakad a homokon, és ezzel elég sok problémától meg fog téged kímélni. Nem kell ugyanis nagyon sok tisztítószert alkalmaznod ahhoz, hogy elérd a megfelelő vízminőséget. Már az úgynevezett fölözőszűrővel, a szkimmerrel kiszedheted a nagyobb koszokat a felszínről. Ezek így nem merülnek le a medence aljára, és el sem tud indulni a bomlási-rothadási folyamat. Segítségével tehát a homokszűrő hatékonysága sokkal tovább biztosítható lesz, mert kevésbé fog az eltömődni a nagy méretű darabos szennyeződésektől. Persze csak abban az esetben, ha a vizet a szivattyú folyamatosan mozgásban tartja. Naponta minimum két alkalommal át kell szűrnöd a teljes vízmennyiséget. Hőségben többször is.
A cél a biztonságos és élvezetes pancsolás
Mint a természetes vizek megtisztítása esetén, a családi medencéknél is az a cél, hogy egészségügyi szempontból tökéletesen biztonságosan lehessen abban kicsiknek is, nagyoknak is pancsolni, valamint magát a medencét is sok-sok szezonon keresztül problémamentesen használni. Erre jelent garanciát a nagyon megbízható homokszűrő.