Aki járt már úgy, hogy egy fontos megbeszélés közben merült le a telefonja, vagy úgy indult haza a munkából, hogy alig pár százalékos volt már csak a készüléke töltöttségi szintje, az jól tudja, mennyire hasznos kis eszköz a powerbank.
Ebben az írásunkban bemutatjuk, mi alapján érdemes választani például az Ajándéktárgyközpont powerbank kínálatából, és milyen extrákat lehet figyelembe venni a vásárlás során.
A powerbank kapacitása
A legfontosabb jellemző, ami alapján döntenünk érdemes, természetesen a powerbank kapacitása, hiszen nem mindegy, mennyire képes feltölteni a telefonunkat vagy más egyéb számítástechnikai eszközünket a készülék.
A kapacitás értékét mAh-ban adják meg, és átlagos felhasználásra bőven elég a 10 000 mAh-s powerbank is, de aki komolyabb telefonnal rendelkezik, vagy több eszközt is szeretne tölteni egyszerre, jobban jár, ha egy 20 000 mAh-s töltőt vásárol.
Hogy tudjuk, melyik lesz számunkra a jó, nézzük meg, mennyi a telefonunk akkumulátorának a teljesítménye. Például, ha iPhone 8 készülékünk van, annak az aksija 1821 mAh-s, tehát ennél nagyobb értékkel bíró powerbanket válasszunk.
Egy 10 000 mAh-s töltővel többször, akár 3-4-szer is feltölthetjük a telefonunkat, és nem is nagy beruházás egy ilyen hasznos készülék.
Töltési sebesség és a portok száma
A másik fontos tulajdonság, amit érdemes szemrevételezni a vásárlás előtt, hogy hány porttal rendelkezik a powerbank, hiszen közel sem biztos, hogy egyszerre csak egy telefont fogunk rajta tölteni.
Persze sokan azt gondolják, hogy igen, de aztán időközben kiderülhet a munkahelyen, hogy másnak is merülőben van a telefonja, és ő sem tudja más áramforráshoz csatlakoztatni, de az is előfordulhat, hogy családi túrázás alkalmával lesz szükség kettős használatra.
Jobb tehát, ha erre is figyelünk, ahogyan a töltési sebességre is. Van, hogy csak fél óra áll rendelkezésre ahhoz, hogy egy kis életet leheljünk a telefonba, ilyenkor az a jó, ha a powerbank gyorsan tölt.
A legtöbb powerbanknek néhány órára szüksége van ahhoz, hogy egy telefont 100%-ra töltsön, ha pedig nagyobb eszközt, például egy tabletet töltünk, akkor még több idő kell ehhez.
Súly, méret és dizájn
Fontos lehet még a powerbank súlya is, hiszen ha nap mint nap hordjuk magunkkal, akkor lényeges, hogy minél kisebb, könnyebb legyen. A legideálisabb, ha a készülék nem több 300 grammnál, és kényelmesen elfér a tenyerünkben. Tudnunk kell, hogy a bemenetek száma és az akkumulátor milyensége befolyásolhatja a súlyt.
Van, akinek a dizájn is számít. Szerencsére az Ajándéktárgyközpont oldalán nagyon sokféle powerbanket találunk, van köztük modern, vezeték nélküli változat is. Ráadásul ezek a termékek emblémáztathatóak is, így egy nagyon szép, személyre szóló ajándék is lehet bármelyik modell.
A lényeg, hogy vásárlás előtt gondoljuk át, milyen célból keresünk töltőt a telefonunkhoz, milyen körülmények között használnánk a powerbanket. A teljesítmény, a töltési sebesség és a portok száma sok mindent befolyásol, de azért a dizájn sem mindegy!