Bár egy évtized ezelőtt a legtöbbünk még egyáltalán nem volt tisztában azzal, hogy a kutyák világában az ételallergia és az ételintolerancia is egy létező dolog, manapság viszont már úton-útfélen azt hallja az ember a gazdiktól, hogy a kutyája erre-arra allergiás.
Hogy ez miből vehető észre?
Nos, ha a kedvenced folyamatosan vakarózik, rágcsálja magát, állandóan be van gyulladva a bűzmirigye és a füle, piros és ég a bőre, akkor nagy valószínűséggel allergiával állsz szemben, amelyre minél előbb megoldást kell találni, hogy az eb ne szenvedjen tovább.
Fontos azonban, hogy ilyenkor ne az internetet ellepő, egymásnak ellentmondó információk alapján tájékozódj! Ezek ugyanis a legtöbbször csak részigazságokat tartalmaznak. Válaszd inkább az olyan hiteles forrásokat, mint amilyen például a BARFSHOP.hu folyamatosan frissülő blogja is, ahol számtalan hasznos cikket találhatsz!
A leggyakoribb tévhit, hogy csak a csirke állhat az ételallergia hátterében
Bár tény, hogy a csirkés kutyatápokra nagyon sok kutya produkál allergiás tüneteket, mivel a toll is gyakran az összetevők között szerepel, ami erős allergén, de ez még nem jelenti azt, hogy más étel egyáltalán nem allergizálhat. A kutyád ugyanúgy érzékeny lehet a növényi összetevőkre, sőt még az adalékanyagokra és színezékekre is, amelyeket sajnos a gyártók az Unióban nem kötelesek részletesen feltüntetni az összetevők között.
Ezért érdemes inkább kerülni a száraztápokat, illetve a feldolgozott élelmiszereket, és helyette elkezdeni a kizárásos diétát, amelynek a segítségével rájöhetsz, hogy mi okozza a problémát. Ez végezhető nyersen is, de a BARFSHOP.hu valamelyik komplett barf menüjét meg is főzheted.
A lényeg, hogy egy olyan húsfélére essen a választásod, amelyet korábban még sohasem adtál a kedvencednek, és nyolc hétig csak ezzel etesd. Ennek köszönhetően a kutyád szervezete megtisztul az allergénektől, amely enyhítheti vagy akár el is mulaszthatja az allergiás reakciókat. Ha pedig a kilencedik héten ismét marhát vagy csirkét kap, és újra megjelennek a tünetek, akkor biztos lehetsz abban, hogy a kutyád ezekre a húsokra allergiás.
Ha nem akarsz BARF-ozni
A legtöbb gazdi általában azért nem vág bele a BARF-ozásba, mert maga a folyamat túl macerás számukra. Ezt természetesen megértjük, nem mindenkinek van ideje és energiája arra, hogy ezzel is foglalkozzon.
Szerencsére a fentebb is említett webáruház kínálatában kaphatók kész, párolt húsroládok, amelyek sokkal jobb alternatívát jelentenek a száraz táp helyett, mivel helyi húsokból készülnek, illetve garantáltan tartósítószer- és színezékmentesek. De, ami abszolút hab a tortán velük kapcsolatban, hogy nem szükséges hűteni őket. Bontatlan állapotban hűvös, száraz helyen akár 18 hónapig is képesek elállni.
Reméljük, hogy a fentebb leírtakkal sikerült eloszlatni az allergiával kapcsolatos ellentmondásokat, és most már sokkal inkább képben vagy a témával kapcsolatban.