Mire kell figyelni a lakásbiztosítás váltása során? Mikor és hogyan érdemes erre sort keríteni? A cikkünkben összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a témával kapcsolatban.
Jó választás például a Genertel Biztosító lakásbiztosítása, amely egyéni igényekre szabott megoldásokat kínál, átfogó védelmet nyújt az ingatlanra és a vagyontárgyakra. Nemcsak versenyképes árakkal, hanem széles körű szolgáltatásokkal van jelen a biztosítási piacon.
Mennyibe kerül, mire nyújt fedezetet?
A választás során természetesen az egyik legfontosabb dolog, amit megvizsgálunk, az az ár. Érdemes megnézni, hogy a jelenlegi biztosítás mennyibe kerül, és azt is ellenőrizni, hogy milyen biztosítási eseményekre szól a szerződés.
Ma már az online kalkulátoroknak köszönhetően egyszerűen utána lehet járni más társaságok díjainak, és egyéni igényekre szabott csomagajánlatokat összeállítani.
A lakásbiztosítást 1-2 évente feltétlenül érdemes felülvizsgálni. Ugyanis nemcsak az ingatlan és az ingóságok értéke változhatott az utóbbi években, hanem az igények is. Az új lakásbiztosítás kiválasztása során javasolt a kiegészítő szolgáltatásokra is figyelmet fordítani, hisz ezek egy káresemény bekövetkezte esetén akár több százezres vagy milliós anyagi támogatást is nyújthatnak.
Nem megfelelő lakásbiztosítás
Gyakori hiba az alulbiztosítottság. Sokan nem veszik figyelembe, hogy az otthonuk értéke az utóbbi években feljebb ment felújítás, átalakítás vagy árnövekedés miatt. Mindez természetesen hatással van a lakásbiztosításra, amely az áremelkedés miatt nem biztos, hogy le tudja követni az értéknövekedést.
Akkor beszélhetünk alulbiztosítottságról, ha a szerződéskötéskor nem megfelelően történt a biztosítási összeg megállapítása, vagy a szerződés élettartama alatt nem történt frissítés a biztosítási összeget tekintve. Természetesen az is előfordulhat, hogy túl drága a biztosítás, tehát az ingatlan felülbiztosított. Ebben az esetben is érdemes megvizsgálni a szerződést, hogy ne kelljen feleslegesen többet fizetni.
A választás során nemcsak az árra érdemes figyelni, hanem arra is, hogy a kiválasztott lakásbiztosítás az igényeknek megfelelő mértékű fedezettel rendelkezzen.
Mire figyeljünk a váltáskor?
Új biztosítás kötése előtt mindenképpen fel kell mondani a régit. Ezt írásban lehet megtenni a személyes adatok és a kötvényszám megadásával.
Ebben az esetben arra is figyelni kell, hogy a felmondani kívánt biztosítást korábban tartamkedvezménnyel kötöttük-e. Ez azért fontos, mert ha a vállalt időtartam előtt történik a szerződés felmondása, akkor a biztosító jogosult a kedvezmény mértékét visszakérni.
Amennyiben a szerződés éves díja már kifizetésre került, akkor évközi felmondás esetén a megszűnt szerződésen fennmaradó díjtöbbletet a biztosító visszafizeti.