Hazánkban is rengetegen küzdenek a kopaszodás, hajhullás problémájával. Több oka is lehet annak, hogy hajunk hullani kezd, akár örökletes vagy éppen hormonális baj is állhat a háttérben.
A dús hajkorona visszaszerzésére számos lehetőség kínálkozik, mint például a hajpakolások, súlyosabb esetben a hajbeültetés, azonban ezen módszereknek sok hátránya lehet. A modern orvosi eszközök, mint a lézeres hajstimuláció kíméletes módon tudja visszaadni csodás hajunkat. A Denza lézeres hajkezelése kiváló megoldást kínál férfiak és nők számára egyaránt. Cikkünkben a különböző kezelési módokat vizsgáljuk meg részletesebben, illetve a lézeres hajkezelés előnyeit vesszük sorra.
Hajbeültetés hátránya
A hajbeültetés egyre népszerűbb megoldás a hajhullás kezelésére, de az eljárásnak vannak hátrányai és kellemetlenségei, melyek a fájdalom és a hosszú gyógyulási időszak. Az eljárás során helyi érzéstelenítést alkalmaznak, ami ugyan minimalizálja a fájdalmat, de némi diszkomfortérzés így is felléphet, főként a beavatkozás utáni szakaszban. A fájdalom enyhítésére fájdalomcsillapítót szedhetünk, de a fejbőr érzékeny lehet akár hetekig is, különösen a beültetett területeken.
Az első hetekben duzzanatok és bőrpír jelentkezhet a fejbőrön, illetve egyeseknél a hajszálak közül is néhány kihullhat, ami aggodalommal töltheti el a pácienst. A végleges eredményhez nagy türelem szükséges, hiszen egy év is eltelhet, míg újra dús és fényes hajszálak borítják a kezelt területeket.
Miért előnyösebb a lézeres hajstimuláció?
A hajbeültetés fájdalmát elkerülhetjük egyéb módok alkalmazásával. Sokan kisebb hajvesztés esetében a vitaminos hajpakolásokat részesítik előnyben, de népszerű a minoxidil kezelés is, melyet orvosi konzultációval együtt ajánlott alkalmazni. Újdonság a saját vér terápia, mely során a páciens levett vérét feldúsítják növekedési faktorokban gazdag plazmával, és visszajuttatják a szervezetbe. A természetes terápia viszonylag fájdalommentes, inkább kellemetlenséget okoz.
A haj pótlására választható a parókák, hajpótlások viselése is, bár ezek közül az olcsóbb változatok nagyon mű hatást eredményezhetnek. A modern eljárások közül a lézeres hajkezelés az egyik leginkább hatékony megoldás. És ami még fontos, természetes és fájdalommentes beavatkozás.
Hogyan működik?
A hajnövekedés ösztönzésére és a hajhullás csökkentésére alkalmas lézeres hajstimuláció nem invazív módszer. A kezelés alatt alacsony szintű lézer energiát alkalmaznak, amely javítja a fejbőr vérkeringését, oxigénnel látva el a hajhagymákat, így serkentve azok aktivitását. A lézerfény a mélyebb rétegekbe hatolva sejtszinten fejti ki hatását, ezzel a szervezet anyagcseréjét ösztönzi, ami hozzájárul a haj növekedéséhez.
A lézeres terápia különösen népszerű azok körében, akik természetes megoldást keresnek a hajszálaik visszaállítására.