
A lízing egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ha egy új autó beszerzése kerül terítékre. Magánszemélyeknek, egyéni vállalkozásoknak és cégeknek egyaránt elérhető. Kedvező feltételeket nyújt, akár kisebb, akár nagyobb beruházásról van szó.
Sok kérdés övezi a konstrukciót, például azt is kevesen tudják, hogy használt autó vásárlásához is igénybe vehetjük.
Tulajdonképpen mi is az az autólízing?
Egy autólízing kalkulátor segítségével azonnal megnézhetjük, hogy pénztárcánk számára hogyan néz ki egy ilyen konstrukció: a Lizingo.hu oldalán elérhető egy. A lízing keretein belül a gyakorlatban a bank veszi meg az általunk kijelölt új vagy használt járművet.
Utóbbi esetben maximum 17 éves lehet az autó. Önerőként be kell fizetni a vételár legalább 20%-át, de ez az arány függ attól is, hogy milyen járművet választunk. A többit a bank fogja hitelezni, amit kamattal együtt kell visszafizetni maximum 84 hónap alatt.
Az autó a mi használatunkban lesz, a forgalmiban üzembentartóként fogunk szerepelni, ha pedig a tartozást rendeztük, zárt végű lízing esetében a tulajdonjog automatikusan a miénk lesz.
Igazából semmilyen érzékelhető különbség nincs az autóhitel és az autólízing között. A bank tulajdonjoga csupán a járműnyilvántartásba kerül bejegyzésre. Magánszemély esetében a jármű lízingelése általában zárt végű pénzügyi lízing konstrukcióban történik. A teljes tartozás megfizetésével pedig a gépjármű tulajdonjogát is megszerzi a lízingbe vevő.
Fontos kiemelni, hogy a 2014-es törvényi változások után megszűnt a lehetősége annak, hogy a hitelkonstrukciónak a fedezete lehessen maga az autó. Ma már kizárólag autólízing-szerződés keretein belül érhető el olyan autófinanszírozás, aminek nemcsak a tárgya, de a fedezete is az autó. Napjainkban is népszerű kifejezés az autóhitel, de a gyakorlatban ez az autólízing konstrukciót vagy pedig a személyi kölcsönt takarja.
Egy eszközalapú finanszírozásról beszélünk, aminek a keretein belül a finanszírozó kifejezetten azzal a céllal vásárol meg egy, a lízingbe vevő által kijelölt eszközt, hogy azt a lízingbe vevő használatába adja tovább. Ezért cserébe pedig lízingdíjat fizet.
Miért zárt végű a zárt végű pénzügyi lízing?
Azért nevezik zárt végűnek, mert itt az autó tulajdonjoga a futamidő végén, a teljes tartozás megfizetésével garantáltan átszáll az ügyfélre. A törlesztés egyenlő havi részletekben történik, a legelsőtől a legutolsó részletig.
Nincsenek kiemelt törlesztőrészletek, ahogy maradványérték sem a futamidő végén. Idő előtt is le lehet zárni a szerződést, bármikor elő és végtörleszthetjük azt. A szerződés végén már nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni.
Egy-két nap az igénylés és a folyósítás
Ma már az autólízing igénylése nagyon egyszerűen megoldható. Ki kell választani a megfelelő autót, felvenni a kapcsolatot a szakemberekkel, akik minden lépésen átsegítenek minket. A szerződéscsomag aláírásán kívül mindent intézhetünk online vagy telefonon.