ingatlanász - 2011.06.14. 10:02:54
Ugrásra készek a könnyűszerkezetes házat építő cégek a kormány lakáshitelesek megsegítésére tervezett gyorsházépítési elképzelése nyomán. Nem csoda, hiszen a lakáspiaci visszaesés az ő megbízásaikat is alaposan visszavetette.
A Napi Gazdaság hétvégi számának cikke
A közelmúltban egy lapnak nyilatkozva a miniszterelnök arról beszélt, hogy a bajba jutott, kilakoltatás előtt álló szegényebb lakáshitelesek egy részének megoldás lehet, ha Budapest környéki állami területeken közmunkában felépített, állami tulajdonú, könnyűszerkezetes lakásokban bérlőként helyezik el őket. A házaspárok 40, az egygyermekesek 50, a két gyermeket nevelők 60, míg a háromgyermekesek 80 négyzetméteres családi házat kaphatnának. Információnk szerint a feladattal − a technológia kiválasztása, a négyzetméterár-kalkuláció stb. − Szaló Péter helyettes államtitkárt bízták meg.
ingatlanász - 2011.05.19. 08:27:24
Százhatvan forinton rögzített frankhitel-árfolyamról írt Matolcsy
ingatlanász - 2011.04.02. 13:09:05
Az euróhitelezés újraindítása, új otthonteremtési program illtve az árfolyamrögzítés is szerepel a kormány tervei között - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM). A tárca olyan megállapodást kötne a Bankszövetséggel, ami a költségvetési célokat nem veszélyezteti, miközben segít a devizahiteleseknek, de a bankszektort sem terheli tovább.
2009-ben a svájci frank-konstrukciók eltűnésével az euró alapú hitelezés meghatározó szerepet játszott a hazai lakáshitelezésben (a 2009-ben felvett lakáshitelek fele euró alapú volt), a kormány azonban ezt a folyamatot megakasztotta azzal, hogy teljes körűen megtiltotta a devizaalapú jelzálogjog-bejegyzést.
Az NGM közleménye szerint „a jelenlegi helyzetben megfontolandó a lakossági, lakáscélú jelzáloghitelek estén a forint mellett az euróban történő hitelnyújtás lehetőségének újbóli megteremtése.”
ingatlanász - 2011.03.22. 20:00:34
Még egy ok, amiért tovább drágulhatnak a hitelek
A központi hitelinformációs rendszerben (KHR) drasztikusan lecsökkenne az az időszak, ameddig a fizetési késedelembe esett adósokat tartozásuk rendezését követően nyilván kellene tartani. Ez azonban csak a hitelek drágulását eredményezné, mert az így keletkező kockázatok kezelésére a bankok új minősítési modelleket vezetnének be.
A Napi Gazdaság keddi számának cikke
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények