MiKertÉSZünk - 2011.12.19. 17:52
Mindenféle hó eltakarítására alkalmas
remek és praktikus eszköz kapható!
Hólapátok, seprűk széles választékban!
Megéri betérni: AGROPONT Kertészeti Áruház
Abony, Cserép út
MiKertÉSZünk - 2011.12.16. 08:16
Emelje Ön is az ünnep fényét egy gyönyörű
asztaldísszel vagy adventi koszorúval!
Nézzen meg néhányat díszeink közül!
MiKertÉSZünk - 2011.10.07. 13:11
MiKertÉSZünk - 2011.10.01. 12:23
Kihagyhatatlan, fantasztikus akció a hét végére az AGROPONT-tól!
Árvácska: 120 Ft/tő, 20 darabtól 100 Ft/tő
Cserepes krizantémok széles válszatékban már 180 Ft-tól
Szegfűcsokor ( fehér ) 500 Ft/ 20 szál
A MiKertészünk mindig várja Önt is!
MiKertÉSZünk - 2011.08.11. 20:08
Lepje meg szeretteit, ha éppen alkalom kínálkozik rá! Vagy akkor is, ha fontos Önnek az, aki közel áll Önhöz! Pár szál vörös rózsa mindent elmond annak, aki kapja
Fantasztikus akció augusztus 12-től az AGROPONT kertészeti szakáruházban!
Ne hagyja ki a lehetőséget, mondja el, mit érez, néhány szál vörös rózsával!
5 szál vásárlása esetén 250 Ft/ db
10 szál vásárlásakor 200 Ft/db
20 szál vásárlásakor 150 Ft/db
Szerezzen örömöt szeretteinek!
MiKertÉSZünk - 2011.08.02. 22:34
A gyermekparadicsom szobanövénycsoport kistermetű, szívós tagjai jól illenek az óvodai csoportszobába vagy a gyerekszobába. A gyerekek testközelből megtapasztalhatják hogyan fejlődnek, csodálhatják szépségüket és gondoskodhatnak róluk. Sok lakásban, ami egyébként tele van szobanövényekkel, a gyerekszobában nincs egy sem. Pedig a gyerekek nagyon szeretik a növényeket! Saját növényeiket úgy babusgatják akár egy házi kedvencet. Nyugodtan bízzunk a gyermekünkre szobanövényeket, amiről aztán maguk gondoskodhatnak.
Nem csak nevelési szempontból fontos, hogy növények vegyék körül a gyerekeket, hanem azért is, mert örömöt szerez nekik, ha látják, hogyan fejlődik, milyen szépen virágzik az a növény, amit ők gondoznak.
MiKertÉSZünk - 2011.07.10. 05:29:46
A sárga ruhára vagy autóra nagy számban repülnek. Ez nem véletlen, ugyanis a sárga szín vonzza a levéltetveket. A zsenge leveleken szívogatva legyengítik és megfertőzik a kerti növényeket.
Mit kell tudni a levéltetvekről?
A levéltetvek által megtámadott növények levelei torzulnak, fodrosak, ragadósak lesznek, később pedig megsárgulnak. A levelek fonákján, esetleg a tenyészőcsúcsokon megjelenik az 1-4mm nagyságú rovarok kolóniája.
A levéltetű és a tápnövény fatájától függően a levéltetvek különbözőképpen károsíthatnak. A nimfák és az imágók kiszívják a növény nedveit, ennek hatására a növény fejlődése lelassul, és a fiatal növények el is pusztulnak. A levéltetvek sajnos sokféle vírust is terjesztenek. A levéltetűfajtától függően egy vagy több növénycsaládot károsít.
Mikor támadnak a levéltetvek?
A levéltetvek tavasszal jelennek meg. A meleg és száraz időjárás kedvez a levéltetvek tömeges előfordulásának. A forró nyár ugyanakkor csökkenti a levéltetvek számát.
A színük fajonként változó: barna, fekete, zöld vagy szürke, és nagyon gyorsan képesek szaporodni.
!!! Gyakori, hogy a ragadós mézharmatra fekete színű gombabevonat telepedik: ezt nevezik korompenésznek. A mézharmaton telepszenek meg a fekete bevonatot képző tömlősgombák, és ezek alakítják ki a korompenészes bevonatot.
MiKertÉSZünk - 2011.01.24. 09:27:44
Felhasználás:
Minden virágzó szobai növényhez, valamint ágyásba kiültetett egynyári növényhez
amarillisz, begónia, brunfelzia, ciklámen, cinerária, csucsóka, díszpaprika, flamingóvirág, fokföldi ibolya, fukszia, gerbera, gloxínia, harangvirág, kalla, kamélia, keserűlevélke, klívia, mesevirág, nebáncsvirág, nyalókavirág, papucsvirág, pompás viszályvirág, primula, selyemmályva, szájvirág, szégyenlősvirág, szobaliliom, viaszvirág, vitorlavirág, stb.
MiKertÉSZünk - 2011.01.20. 18:41:06
1. A hosszú, téli "kényszerpihenő" kiválóan alkalmas arra, hogy megtervezzük kiskertünket a következő szezonra.
Elsődleges szempont, hogy minél jobban kihasználjuk a területet, és lehetőleg vegyszermentesen (biokultúrában) állítsuk elő a család számára nélkülönözhetetlen friss zöldségeket. Egy négytagú család éves zöldségigényének kielégítésére körülbelül 100 m2 területre van szükség. Növénytársításokkal, másodvetéssel, köztes termesztéssel még hatékonyabban kihasználhatjuk a kertünket.
A kártevők ellen védekezhetünk természetes módon, kihasználva egyes növények "kertdoktor" hatását. Fontos szempont, hogy ugyanaz a növénycsalád (káposztafélék, gyökeresek, bogyós termésűek) ne kerüljön ugyanarra a helyre csak 3-4 évente. Igy elkerülhetjük a növénycsaládra jellemző kártevők, kórokozók elszaporodását és a növények újrafertőződését. A vetésforgóhoz osszuk fel kertünket négy részre és minden évben cseréljük az egyes növénycsaládok helyét. Egyik ágyásunkat hagyjuk meg az évelő növényeknek (sóska, rebarbara, spárga, fűszernövények), egy-egy ágyást a káposztaféléknek, a borsónak és babnak, gyökereseknek és a bogyós termésüeknek alakítsunk ki. A borsó és a bab gazdagítja a talajt nitrogénben, utánuk a következő évben ültessük a nagy tápanyagfogyasztókat (paprika, paradicsom, káposzta), ezeket követhetik a gyökérzöldségek (sárgarépa, petrezselyem). A hagymát, salátát, spenótot, retket köztes növényként termesszük.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények