Olvasónk kérdezte, mi utána jártunk annak, hogy mit csináltak rendőreink a kis kézi kamerájukkal a Kinizsi Városkapunál.
Beluzsárné Belicza Andrea r. százados, a PMRFK sajtószóvivője lapunknak elmondta, hogy az általam említett időpontban a rendőrök az arra közlekedő járművek forgalmi rendszámát ellenőrizték.
SAJTÓKÖZLEMÉNY
KEZDŐDIK A PRÓBAÜZEM ABONY VÁROS SZENNYVÍZTISZTÍTÓ TELEPÉNEK KORSZERŰSÍTÉSE SORÁN
Befejező fázisához érkezett az Abony Város Önkormányzatának, az Új Széchenyi Terv keretében benyújtott KEOP-1.2.0/09-11-2013-0006 azonosító számú „Abony Város szennyvíztisztító telepének a korszerűsítése” című projekt megvalósítása.
A szennyvíztisztító telep korszerűsítésének kivitelezési munkái 2014. január 6-án kezdődtek el. A fejlesztés keretében többek között új biológiai tisztító műtárgyak és egy 500 nm-es depónia csarnok építése valósult meg. A projekt keretében átépítésre kerültek a szennyvíztisztító telep eredeti műtárgyai is, valamint teljes mértékben megújításra kerültek a telep technológiai gépészeti és irányítástechnikai berendezései. A kivitelezési munkák 2014. november közepén befejeződtek. 2014. november 28-tól kezdődik a szennyvíztisztító telep fél éves időtartalmú próbaüzeme.
veroniq - 2014.11.25. 17:23
A Somogyi Imre Általános Iskola pedagógusai és diákjai ünnepi műsort adtak az első világháború kitörésének 100. évfordulóján. „A harcot, melyet őseink vívtak,/ békévé oldja az emlékezés,/ s rendezni végre közös dolgainkat,/ ez a mi munkánk, és nem is kevés.”Ezzel a József Attila idézettel nyitotta meg a Himnusz felcsendülése után az ünnepséget Berkesiné Nagy Mariann, a Somogyi Imre Általános Iskola magyartanára. Györe Csaba történelem szakos tanár ünnepi beszédében a világháború eseményeire és a világháború abonyi vonatkozásaira emlékezett. A korszak költőinek és íróinak emlékirataiból és verseiből, valamint első világháborús bakanótákból álló, filmösszeállításokkal színesített, zenés irodalmi műsort nézhettek meg a jelenlévők, melyet Berkesiné Nagy Mariann és Király Borbála állított össze. A dalokat az Összerázó Banda népi zenekar kísérte. A műsor után Markó Ferenc roncskutató első világháborús kiállítását tekinthette meg a közönség.
A lepusztult, összedőlő házakkal nem egyszer foglalkoztunk már ezen a helyen. Sok olvasónk keresett meg azzal, hogy tele van a város hasonló romos épületekkel, mint előző cikkeinkben is megmutattuk Önöknek. A jogi szabályozás elégtelen, és kifogásolható volta miatt ezek az épületek csendben enyésznek és várják sorsukat. A következő hetekben igyekszem olvasóink bejelentései alapján feltérképezni a helyzetet, képekkel, bemutatva a valós és elképesztő helyzetet. Ezek a házak nem csak látványnak szörnyűk, de dudvatanyák, allergén gyomok tenyészhelyei is, és a patkányok is előszeretettel fészkelnek bennük. Elképesztőnek tartom, hogy ez ellen nincs megoldás, nincs ellenszer.
Az újonc Dunaújváros a gyengébb kezdés után az elmúlt fordulókban igencsak belehúzott, az immár a világítás kiépítése után a saját az otthonában játszva háromból három mérkőzést nyert, közben pedig Diósgyőrből is ponttal távozott, a debreceni vereség meg ahogy mondani szokták, belefér.
A Nagykőrösi Rendőrkapitányság illetékességi területén 2014. október hónapban is a közbiztonság és a közrend további erősítését elősegítő bűnügyi és rendészeti intézkedések egységes megtételére kiadott Pest Megyei Rendőr-főkapitánysági Intézkedési Terv alapján, a külterületi ingatlanokban, a tanyákon és az elnéptelenedő apró- vagy törpefalvakban élő személyek sérelmére elkövetett bűncselekmények megelőzésére és visszaszorítására irányuló rendőri feladatok végrehajtása során, több esetben fokozott ellenőrzést tervezünk és hajtunk végre.
A jelek szerint tényleg nagy az orvoshiány a környéken….
Amennyiben úgy dönt a nagykőrösi önkormányzat képviselő-testülete, akkor közel egy év után ismét lehet állandó háziorvosa a hetedik számú körzetnek. Dr. Módra Mariann tragikus hirtelenséggel bekövetkezett tavalyi halála óta a betegeket helyettesítéssel dr. Bodnár Ferenc, majd dr. Mohácsi Gábor látta el. A polgármester által jegyzett előterjesztés szerint ez év június 27-én a praxis elidegenítésére vonatkozó szándék bejelentésre került, a praxisjogot megszerezni kívánó orvos nevével együtt. Az önkormányzatnak a törvény alapján a praxisjogot megszerezni kívánó orvossal – a praxisjog megszerzése esetén – feladatellátási szerződést kell kötni előszerződés formájában, vagy ha nem kíván vele ilyen kontraktust létrehozni, akkor arról nyilatkoznia kell. Így kerül a november 27-i ülésen a képviselők elé az „A” – azaz az elutasító – és a „B”, a támogató határozati javaslat.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények