Nem csak a kék szín állna jól neki, hanem a Honanya szerep is.- A Népszabadság mai cikkében meglepő dologra bukkantam. MSZP- jelöltek: új arcok, nagy kiesők címmel elemzik azt, hogy még több megyében nem biztos, hogy kit is indít a párt országgyűlési képviselő jelöltnek. Így a mi megyénkben, Pest megyében is tanácstalanság van. A latolgatási listán Abony város polgármestere, Romhányiné Dr. Balogh Edit neve is szerepel. Igaz, ő nem is párttag, valami miatt mégis rákerült az esélyeseknek nevezettek listájára. " Mesterházy Attila pártelnök idén augusztusban jelentette be, hogy választókerületi felelősöket neveznek ki (akkor még szeptember végi határidőt megjelölve), akiknek többsége az MSZP egyéni képviselőjelöltje lesz a következő, 2014-es választáson. Ehhez azonban teljesíteniük kell a párt által meghatározott feladatokat, például a választási felkészülés koordinálását és a helyi politikai akciók szervezését. Vagyis, a „jelölt jelölt” még nem lehet biztos abban, hogy a párt egyéni jelöltje is lesz; de ha jól teljesít – és a későbbi összefogás nyomán esetlegesen kialakuló alkuhelyzet másképp nem kívánja –, akkor jelöltként indulhat. A melléjük megválasztott politikai koordinátorok a kampány szervezését és a technikai irányítást vállalják. "
Szerény véleményem szerint annak az esélye, hogy Balogh Edit lesz a befutó, erőteljesen konvergál a nullához, különös tekintettel arra, ha a későbbiekben elolvassuk, hogy kik lehetnek még a jelöltek, akik nem mellesleg tényleg MSZP párttagok. Viszont, ha eljátszunk a gondolattal, hogy mi lenne akkor, ha Balogh Edit tényleg indulna a megyében képviselőnek és be is jutna a Parlamentbe, meglehetősen érdekes következtetéseket vonhatunk le. Már maga az a tény, hogy neve felmerülhetett, igen extrém, mert NEM tagja a pártnak, legalábbis ezt mondja.
Ha országgyűlési képviselőt kreál belőle az őt támogató párt, akkor viszont az új törvények értelmében nem lehet polgármester, nem is indulhat. Érdekes, mert az is lehet, hogy így szeretné az MSZP kimenteni Abonyból a jelenlegi polgármestert, akinek regnálása idején jelentősen eladósodott a település a látványberuházások miatt. Még akkor is nagy bajban lesznek, ha az állam a hitelek felét átvállalja. Tehát ez felfogható lenne, amolyan „ Utánam a vízözön! „ elvnek is.
Viszont Abony első embere a választópolgárok körében minden hibája ellenére is nagyon népszerű- valamit tényleg profi módon csinál, leszakadt korábbi mecénásaitól is- és már előre borítékolható, hogy ismét ő lenne a polgármester, ha indulna. Főleg, hogy megint nem lesznek ütőképes jelöltek.
Ha viszont Edit asszony országgyűlési képviselővé avanzsálna elő, akkor székét szinte automatikusan adná át az előző választások során második helyet elért Dr. Magyar Gábornak. Mármint, ha sikerül a választásokig a Tahitótfaluból importált markáns politikusnak hitelesnek maradnia és sok- sok pénzt locsolni megint az image építésre. Igaz, még nem tudni, milyen színekben indul majd és a JOBBIK helyi támogatására sem lehet már számítania, mert a bizalom elveszett. Mindez azonban csupán játék, latolgatás, hamarosan kiderül, hogy ki az, aki ringbe szállhat a képviselőségért.
Íme, a Népszabadság vonatkozó cikkének egy része:
„ ….. érdekesen alakul a helyzet Pest megyében, ahol még nincsenek végleges döntések. Az ismertebb arcok közül a tizenkét körzet egyikét kaphatja Tóbiás József (megyei elnök), Szabóné Müller Tímea, Végh Tibor, Szabó Imre voltminiszter, Baja Ferenc, és szóba került az egyik „vé-ká” felelőseként a marketingstratéga Braun Róbert is. A további körzetekben Kiss Zsolt (váci képviselő, a Pest megyei szervezet irodavezetője), Kovács Barnabás volt megyei elnök, Szentgyörgyi József (halásztelki polgármester), de Szalay László (Dunaharaszti polgármestere), Romhányiné Balogh Edit (Abony első embere) és Varga István nagykátai elnökhelyettes is esélyes.
….
MSZP - Alkukörzeteket is fenntartanak a későbbi ellenzéki együttműködéshez
Annak ellenére, hogy a tervek szerint legkésőbb ez év végére minden új (a korábbi 176 helyett most összesen 106) választókerületben ki kellett volna jelölni az MSZP választókerületi felelősét és politikai koordinátorát, vannak olyan megyék – például Szabolcs és Pest –, amelyekben még nincsenek végleges döntések. Igaz, ezzel még egyáltalán nincsenek késésben és ezekben a régiókban is nagyjából már sejthető, hogy kik a posztok várományosai.
Teljes cikk ITT