Fontos, kérjük terjeszteni!
Rengeteg vád ér! Öntsünk tiszta vizet a pohárba! Mit, miért csinálunk? Akkor van értelme a munkának, ha tisztességgel el van végezve. Amíg a BAÉSZ elnöke vagyok, a BAÉSZ ügyei és aktái nem lesznek titkosítva, legalábbis a mi részünkről nem!
A mai közleményben hírt szeretnék adni a BAÉSZ pénzügyeiről, miből, mennyit és mire költünk, valamint a célokról és lehetőségekről. Kaptunk már hideget és meleget, biztos emlékeznek a kéményseprőre – hírt adtam róla is a honlapon – aki kiszámolta szépen, hogy ömlik be a pénz hozzánk, de vannak adósok is akik hüledeznek a költségek hallatán, hogy ilyen sokat ők nem fizetnek, na meg ügyvédek és álláskeresők is akik elképednek, hogy ilyen kevésért ők nem dolgoznak. Hát lássuk a medvét!
Bevételeink:
• havi tagdíj: 500Ft/fő, amely magába foglalja az Adós tagfelvételét, akta nyitását, aminek tartalma egy belépési nyilatkozat, három darab megbízási szerződés, három darab képviseleti meghatalmazás, kölcsön szerződés, közjegyzői okirat, felmondó nyilatkozat, ha van és egyéb az ügylettel kapcsolatos dokumentumok. Az átlagos akta 40-100 oldal anyagot tartalmaz…
• egyszeri alkalommal 10.000 Ft képviseleti díj, amely magába foglalja a kölcsönszerződés áttanulmányozását és a pénzintézet felé megírásra kerül egy 4-6 oldalas beadvány, amelyben peren kívüli egyezségre szólítjuk fel a bankot, rávilágítva a jogtalan magatartására. Ezen felül megírásra kerül egy beadvány a közjegyzőnek címezve, hogy a bank nincs abban a helyzetben, hogy a valós tartozás összegét közölje vele stb. Ezt a peren kívüli egyezség keresést abban az esetben, ha felmondott vagy végrehajtás alatt álló szerződésről van szó, nem végezzük el, tehát fizetni sem kell érte! Sokak szerint értelmetlen kört futunk ezzel, de ennek majd a kártérítési követelésnél lesz kiemelt jelentősége. A válaszadásra 30 napot biztosítunk a pénzintézetek részére, de előtte elpostázzuk az adósnak aláírásra. Tehát ez az összeg a beadvány elkészítését, papírt, borítékot, nyomtatást és 2-3 tértivevényes postai költséget foglal magában.
• 35.000 Ft/év, a bírósági kereset elkészítése és a tárgyalásokon való képviselet, amennyiben megbízást ad az adós. Ezen felül a jogi képviselő tárgyaláson való megjelenésének úti költségét kell fedeznie. Ennek mértéke a távolságtól függ, hogy hol van a tárgyalás. A BAÉSZ jelenleg Budapesti, Karcagi és Debreceni ügyvédekkel van leszerződve.
Kiadásaink:
• jelenleg a BAÉSZ 13, azaz tizenhárom személyt foglalkoztat, úgy mint alkalmazottat és megbízási szerződéssel bedolgozót, ezek közül három ügyvéd.
• irodabérlet, víz, villany, gáz, telefon (csak a telefon havi 30-50 ezer), internet, nyomtatópapír (sajnos ez már erdőírtás!), nyomtatófesték. A béreknek és rezsinek a havi költsége több mint 1.500.000 Ft. HAVONTA (másfél millió forint)! Mindezt úgy lehet ennyiből kihozni, hogy rengeteg önkéntes munka el van végezve és a munkaügyi központ is támogat három alkalmazottat jelenleg. A BAÉSZ elnökeként nettó 101.800 Ft a fizetésem és csak halkan súgom meg, hogy a múlt évre járó szabadságomat csak papíron vettem ki, mert kötelező, de dolgoztam mert dolgozni kellett, munka hegyek állnak itt.
További kiadásokat jelentenek a jogtiszta szoftwerek, tárhelyek, számítógépek, nyomtatók stb, stb… Itt megjegyezném, hogy az egy hónapja 150.000 Ft-ért vásárolt HP szkennerünket máris garanciális javításra kell visszaküldjük és ezt helyettesíteni kell. Péntekre ígérték az öt íróasztal (bútorlapból) elkészítését.
A BAÉSZ egy 9 m2-es irodában kezdte meg működését, onnan egy 27 m2-es irodába költöztünk, december óta egy 85 m2-es irodát bérel, de még nincs bebútorozva, január végére már beköltözünk. Jelenlegi irodánk már inkább hasonlít egy szardíniás dobozra mint irodára.
Itt meg kell említeni az informatikusok és egyéb segítők önzetlen munkáját, akik nélkül sem a honlap, sem egyéb hálózati rendszerünk nem működne.
Ennyit a bevételekről és kiadásokról. Az vesse ránk az első követ aki jobban tudja ezt csinálni!
Lássuk a lehetőségeket
Van-e értelme a pereskedésnek és ez a járható út? Sajnos jelenleg nincs más orvosság, amellyel a fájdalmat csillapítani lehet, de mint már többször kinyilvánítottam, ez csak arra jó, hogy egyeseken segíteni lehessen, megakadályozni egy végrehajtást, időt nyerni és egyszer majd talán kártérítést igényelhet a szerencsés adós. Azért írom, hogy szerencsés, mert egészen biztosan mondhatom, hogy mindenkit ezzel a folyamattal megmenteni nem lehet. A BAÉSZ állományát legalább 8-10 emberrel kellene bővíteni, (de ezekből a díjakból ez képtelenség) főleg ügyvédekkel és gyors-gépírókkal, hogy a bent lévő munkákat naprakészen elvégezhessük és a folyamatosan növekvő levéláradatot naprakészen megválaszolhassuk. Csúcsidőben 20-30 másodpercenként érkezik egy email és napi 30-80 telefonhívást kapok.
Bizonyára tudják, hogy január 15-én lesz a Kúria tárgyalásom.
Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Ez azt jelenti hogy az ÖTÖDIK naptári évet taposom a per megkezdésétől és még nincs vége. Átment az ügy jónéhány bíró kezén és még nincs végleges döntés abban az ügyben, amiben nekem húsz perc állt a rendelkezésemre, nekik az ötödik év is kevés. De akármennyi is állhatott volna rendelkezésemre, akkor még a csalást és a megtévesztésemet nem vettem volna észre.
Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Ezek az ügyek nem polgári bíróságra tartoznak, ez BÜNTETŐ ügy. Szerencsére egyre többen látják ezt Önök közül, ez meglátszik a feljelentéshez csatlakozók számától. Köszönet mindenkinek a csatlakozásért.
Ugyanakkor elmondható, hogy egyre többen vannak, akik ezt az irányt el akarják homályosítani, felszalámizzák az adósok táborát és azon vannak, hogy a magyar nép ismét megalkudjon, ezzel megmentse a bűnözőket és megássa a saját sírját.
Mára egyértelmű, hogy az állam, a hatóságok és a különböző pénzügyi körök közös érdeke, hogy itt több százezer ember vagyonát „elnyilvántartsák” a devizahitelek csalásának következtében.
Senkinek se legyen illúziója, hogy csodák történnek, vagy hogy a BAÉSZ majd megoldja a problémákat. A BAÉSZ-RVMP akkor oldhatja meg a problémákat, ha több százezren felsorakoznak mögénk, egyébként fel fogunk morzsolódni! A kormány eddigi intézkedéseiből világosan kitűnik, hogy azokat „mentette” meg, akik jobb anyagi lehetőségekkel rendelkeztek, tehát elsősorban az értelmiséget kimentette, pontosan azért, mert ez a réteg tudott volna kiállni az igazságért, az ügyvédi társadalomról nem is beszélve, – tisztelet néhány kivételnek, – a többség mélyen hallgat. A kevésbé tehetősek kitántoroghatnak amerre látnak a szemükkel, cselédkedni, mosogatni, akinek meg erre sem telik, marad a kötél. Nézzenek utána hogy bántak el Borbély Józseffel néhány hete: mint a legsötétebb diktatúrában tették, ennek az államnak ebben nagy tapasztalata van. Hát ezek a kilátások emberek.
Az erőink végesek, tessenek ébredni, tessenek csatlakozni, tessenek másokat is ébreszteni, majd utána ha győztünk ráérünk pihenni, megpihenni, de itt most háború van és háborúban a létszám meghatározó tényező. Mi mennyien vagyunk? Emberek, ne nyújtsuk azt a rétest túl sokáig mert ha mi elfáradunk, nem lesz aki átvegye a stafétát.
Tessenek mozgósítani, aktivistákra van szükség! Százak, ezrek jelentkezzenek! Segítsen mindenki amivel tud, verítékkel, szakértelemmel, pénzzel, adományokkal, eszközökkel. Az ütközet pillanata közeledik, ébredés.
Tisztelettel, Kásler Árpád
Kelt: Gyulán, 2013.01.09-én
http://kaslerarpad.hu/?p=2185