veroniq - 2013.02.05. 12:56
Kommentek
tyb -
2013.02.05. 22:12:25
A törvény külön, a végrehajtási rendelet egy kalap alatt tárgyalja a vagyonőröket és egyéb, hatósági felhatalmazással intézkedő őröket, rendészeti feladatokat ellátó személyekként.
Belekavarodott a jogalkotó az általa kreált megnevezésekbe és csoportosításokba...
Másrészt. Már előre követelem, hogy az "alap"megújító képzés alól felmentett, szakképesítéssel rendelkező, de a kiegészítő képzésre kötelezettek részére 2018. január 1-én álljon fel a bizottság! Pontosan azon a napon, ugyanis a törvény a hatálbalépéstől számítottan pontosan "ötévente" írja elő nekik a kiegészítő képzés és vizsga végrehajtását 16 órában. Én javasolnám a szilveszteri pezsgődurranás után rögtön megkezdeni a képzést és akkor már az újév első napján teljesülne a törvényi előírás. Persze, csak ha törvénytisztelő polgárok a jogalkotók is... Ha nem akkor ej ráérünk arra egész évben... Lényeg, hogy a lóvé folyjon be a kasszába... Nem... ?
Svoboda -
2013.02.05. 15:01:17
....valamit.....első ránézésre a 2012. évi CXX. törvény rendelkezéseivel nincs összhangban a 68/2012.(XII.14.) BM rendelet....de lehet csak elnéztem valamit....ugyanis a törvény szerint:
1. A törvény hatálya
1. § (1) E törvényben foglaltakat kell alkalmazni
a) a formaruházat tekintetében a fegyveres biztonsági őrre,
b) az alkalmazási feltételek, az intézkedéssel, kényszerítő eszközzel szembeni panasz és kivizsgálása, valamint a képzés és vizsgáztatás tekintetében a személy- és vagyonőrre,
c) a természetvédelmi őrre,
d) az erdővédelmi szolgálat tagjára,
e) a hegyőrre,
f) a formaruházat kivételével a hivatásos vadászra,
g) az erdészeti szakszemélyzetre,
h) a jogosult erdészeti szakszemélyzetre,
i) a halászati őrre,
j) a közterület-felügyelőre,
k) az önkormányzati természetvédelmi őrre,
l) a mezőőrre.
(2) Az (1) bekezdés c)-l) pontjában meghatározott személyt (a továbbiakban: rendészeti feladatokat ellátó személy) az e törvény szerinti intézkedési és kényszerítőeszköz-használati jogosultság, kizárólag törvényben meghatározott feladatai ellátása során illeti meg.
15. A képzés és vizsgáztatás
23. § (1) A rendészeti feladatokat ellátó személy, a személy- és vagyonőr, valamint törvényben meghatározott személy a számára jogszabályban meghatározott vizsgakövetelményeken túl köteles
a) az e törvényben és a végrehajtására kiadott jogszabályokban meghatározott,
b) a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló törvényben meghatározott,
c) a Büntető Törvénykönyvről szóló törvényben meghatározott,
d) a büntetőeljárásról szóló törvényben meghatározott
rendelkezések ismeretéből - bizottság előtt - vizsgát tenni.
(2) A bizottság egy tagja a rendőrség által kijelölt személy, további tagjai az ágazati miniszter által kijelölt személyek.
(3) A vizsga az e törvényben meghatározott intézkedések és kényszerítő eszközök alkalmazásával kapcsolatos elméleti ismeretekből, gyakorlati alkalmazásukból, valamint törvényben meghatározott egyéb elméleti és gyakorlati részből áll, amelyet a rendészeti feladatokat ellátó személy az e törvény felhatalmazása alapján kiadott rendelet szerinti képzésen sajátít el.
(4) A vizsga részletes tartalmi feltételeit, valamint a vizsgaszabályzatot az e törvény felhatalmazása alapján kiadott rendelet állapítja meg.
(5) Az e törvény szerinti képzés és vizsga helyett elfogadható szakirányú képesítések és képzettségek jegyzékét az e törvény felhatalmazása alapján kiadott rendelet állapítja meg.
(6)8 A (3) bekezdésben meghatározott képzés elvégzését követően ötévente a rendészeti feladatokat ellátó személy, valamint a személy- és vagyonőr kiegészítő képzésen és vizsgán köteles részt venni, amely során a bekövetkezett jogszabályi változások és azok gyakorlati alkalmazhatóságából, valamint a kényszerítő eszközök alkalmazásával kapcsolatos elméleti és gyakorlati ismeretekből tesz vizsgát.
Nekem ezekből csak a vizsgatételi kötelezettség előírása következik a személy és vagyonőrökre, valamint az 5 évenkénti kiegészítő képzés és vizsga....hiszen a jogszabályalkotó ketté veszi az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyeket és személy és vagyonőröket....
Ezzel szemben BM rendelet már kötelező jellegű képzésről beszél a vagyonőrök tekintetében is....lehet nem vettem észre valamit, de nekem ez így nem kerek...
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények