veroniq - 2013.02.14. 18:36
Kommentek
tyb -
2013.02.18. 00:18:38
Mintha rémlene valami erről... De régebbről is... Konkrétan a 12 pont, 1848. március 15.-én...
"Mit kíván a magyar nemzet.
Legyen béke, szabadság, egyetértés.
1. Kívánjuk a sajtó szabadságát, a censura eltörlését.
2. Felelos ministériumot Buda-Pesten.
3. Évenkénti országgyulést Pesten.
4. Törvény elotti egyenloséget polgári és vallási tekintetben.
5. Nemzeti orsereg.
6. Közös teherviselés.
7. Úrbéri viszonyok megszüntetése.
8. Esküdtszék, képviselet egyenloség alapján.
9. Nemzeti Bank.
10. A katonaság esküdjék meg az alkotmányra, a magyar katonákat ne vigyék külföldre, a külföldieket vigyék el tolünk.
11. A politikai statusfoglyok szabadon bocsátassanak.
12. Unió Erdélylyel.
Egyenlőség, szabadság, testvériség!"
Markó Ferenc -
2013.02.16. 11:07:08
A szovjet kivonulás után nem is tudom ki hangoztatta:
"Idegen katona ne állomásozzon többet Magyarországon és a magyarokat se vigyék külföldre"
tyb - 1
2013.02.14. 22:59:38
Szóval, a kölcsönös segítségnyújtás és szerepvállalás, bizonyos állami (?) üzleti érdekek érvényesítésére is igénybe vehető... Bizonyos legalizáló köntösben. Tehát, ha a revizionista területi követeléseink érvényesítése végett segítünk Erdély autonomiájának katonai erőkkel történő megteremtésében, akkor számíthatunk az Észak-atlanti Szövetség támogatására? Szerintem, akkor tétovázásnak nincs helye.
Másrészt. Szerintem keressünk olyan fejlődő országot, ahol a részünkre biztosított össznemzeti katonai támogatással tudunk segíteni bizonyos határviták rendezésében, persze némi természeti kincsekért cserébe...
Természetesen még anyagi hozzájárulásunkkal is segítjük "fegyver-barátaink" kéretlen és korántsem önzetlen beavatkozását. Tagdíj címén. Komolyan kíváncsi lennék arra, hogy milyen pozitívumot (anyagi aktívumot) tudunk felmutatni 1999. március 12. óta... Persze, a biztonságunk megfizethetetlen.
Egyes vélemények szerint a honvédség valóban hadrafogható létszáma alig néhány ezer főt tesz ki a 25.400 főt számláló állománytáblából. Pl.: 4300 fő a katonai nemzetbiztonsági szolgálatot és a honvédkórház állományát erősíti, 4900 fő a minisztériumot és a vezérkart erősíti, s 16000 fő dolgozik a végeken, melyből 6000 fő a civil alkalmazott. A végeken dolgozók parancsnokok és más szükséges hivatásosok a kiképzéshez, szintén több ezres létszámot jelentenek. Egyes - talán kissé túlzó - vélemények szerint ez konkrétan azt jelenti, hogy 1000 fő külszolgálatot teljesít - ez biztos! - , 1000 fő kipiheni a külszolgálatot és 1000 fő felkészül a külszolgálatra. E háromezres harcoló létszám miatt tartunk fent 234 milliárd (!) forint költségen valamivel több mint 25.000 fős honvédséget? Természetesen adóforintokból.
Hazugság lenne állítani, hogy ez mind a katonára fordítódik, hiszen ebben benne van a NATO hozzájárulás (8 milliárd!) és a tagságból fakadó kötelező fejlesztések ára is. Ld.: rendszerkompatibilitás megteremtése, valamint a nekünk elengedhetetlenül szükséges Grippenek bérlete is.
A NATO pofátlansága szerintem ott csúcsosodik ki, hogy a külhonban szolgáló katonák nem lényegtelen összegű ott tartózkodásának költségeit, magasabb bérezését is az "anyaország"-nak kell állnia... Más "erősebb" tagok mindenféle érdekeinek közös támogatása érdekében...
Nos, ezért és ilyen áron küldjünk magyar katonákat harcolni és meghalni Maliba? Költői a kérdés...
A témában érdemes tájékozódni itt.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények