A felejtési görbe az emlékezetek fakulásának folyamata az idő függvényében. A régmúlt eseményekre az ember alig-alig emlékszik kivéve, ha ő vagy családjának valamelyik tagja az eseményben érintett volt. Hogy konkrétan kire gondolok? Például azokra az emberekre, akiket 2006-ban jól elvertek, lefújtak, gumilövedékekkel meglőttek, eltörték a kezét, elverték, megnyomorították, kilőtték a szemét.
Mert, ha az ember egyik szemének látását elveszíti, milyen életesélyei lesznek a továbbiakban? Életének minősége teljesen megváltozik! Ugrik a jogsija, nem tud gépet kezelni stb.
Az idei május elseje rendezvényeinek összefoglalóját nézegettem a különféle TV csatornákon, ahol Gyurcsány Ferenc is tartott előadást a jövőről, a baloldal összefogásáról és arról, hogy akinek a legtöbb szavazója lesz a baloldalon, annak a vezetője adja majd 2014-től a miniszterelnököt.
Közben azon bosszankodtam, hogy a Jobbik Magyarországért Mozgalomról egyáltalán nem, vagy csak „másodlagosan kezelt híranyagként” adtak számot a Hajógyári Szigeten megtartott, sikeres rendezvényéről.
Vajon Gyurcsány rendezvényén kik vehettek részt? Azok biztosan nem, akiket az előzőkben felsoroltam. Valószínű azok, akik ezt mind nem élték át, nem érezték a könnygáz ízét, fojtó szagát, a vipera keménységét, a kardlap suhogását és a vér kesernyés ízét.
2006-ban, az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulóján megmutatta az MSZP - az MSZMP utódpártja - hogy még itt vagyunk! Mit akartok? A rózsadombi paktum felhatalmaz minket erre!
De nemsokára jön 2016, a forradalom és szabadságharc 60. évfordulója! Vajon kivel, milyen megemlékezés elé nézünk? Érdemes lesz majd az agy hátsó bugyraiból az emlékeket előcsalogatni!
Korondi Miklós
országgyűlési képviselő (Jobbik)