Idén Pünkösdkor is megrendezésre került a Városi Sportcsarnok szervezésében az Abony Legerősebb Embere címért folytatott versengés. Remek időben állhatott rajthoz a 9 jelölt, akik mindegyike Abonyban él. Már tizenötödször segítette szakmai tanácsokkal a verseny megszervezését Ulviczki Mihály és Sárkányné Bálint Mária sportcsarnok igazgató is ugyanennyiszer menedzselte a rendezvényt, Kókai László tanár úr szintén a kezdetek kezdete óta vezette remekül a versenyt, mely hatalmas közönségsikert aratott. A kilenc versenyző mindegyike Abony Városi Sportcsarnokában, Orján Attila edzőtermében készül, erősödik. A jelek szerint a kitartó munka meghozta a gyümölcsét, hiszen remekül helyt álltak a fiatalok a kemény küzdelemben.
Az elsőséget Kosaras József szerezte meg 49 ponttal, második lett 42 ponttal Kiss Gábor, harmadik Kovács István 37 ponttal. A többiek is szépen szerepeltek, a negyedik- ötödik helyen pontazonosság miatt holtverseny alakult ki. Ungvári Richárd és Antal Tamás egyaránt 32,5 pontot gyűjtött be, 6. lett Dömök Ádám 27 ponttal, 7. Kiss Viktor 26 ponttal, 8. Farkas Attila 12,5 ponttal, Dezső Martint kilencedikként éppen 9 pontot gyűjtött be. Összesen hat versenyszám volt. Szerkesztőségünk nevében is sok szeretettel gratulálunk minden részt vevőnek, külön tisztelettel a győzteseknek! LŐVE
II. Főtér Fesztivál, Erős Emberek Vetélkedése
Összességében 15. alkalommal, a Főtér Fesztivál keretében 2. alkalommal rendezte a Városi Sportcsarnok az erős emberek versenyét.
Ebben az évben arra törekedtünk, hogy kizárólag abonyi versenyzőknek biztosítsunk lehetőséget a megmérettetésen.
Ez sikerült, hiszen mind a 9 versenyző abonyi lakos.
Örömmel konstatálták ezt a nézők is. Több alkalommal hangos biztatással, kitörő tapssal jutalmazták a versenyszámok sikeres végrehajtását.
Hat versenyszámban mérték össze erejüket a versenyzők.
- Első versenyszám a fekve nyomás. Egy 100 kg-mal ellátott rudat kellett kinyomni a versenyzőknek egy fekpadon. A kinyomás darabszáma döntötte el a versenyszám sorrendjét.
- Második versenyszám az autó emelés. Egy 140 kg-os Toyota személyautót kellett emelni, itt szintén az emelések darabszáma döntötte el a sorrendet.
- Harmadik versenyszám a gumiborítás. Egy 200 kg-os autógumit kellett a versenyzőknek háromszor előre, majd háromszor vissza borítani. Ennél a versenyszámnál az időeredmény alakította ki a sorrendet.
- Negyedik versenyszám az autó tartás. Mindkét kézzel egy-egy 1100 kg-os személyautót (Opel Corsa – de gondolom a márkákat nem mondod be a reklám miatt) kellett a versenyzőknek megtartaniuk, egy-egy ferde rampán. Itt is az időeredmény alakította ki a sorrendet.
- Ötödik versenyszám az úgynevezett koffer cipelés. Kettő darab 90 kg súlyú „koffert” kellett a versenyzőknek cipelniük. Ennél a versenyszámnál a távolság döntött.
- Hatodik versenyszám mindig egy vegyes szám. E versenyszám során egy teherautó platójára kellett különböző tárgyakat felpakolni. Egy 70 kg súlyú beton figurát, egy 90 kg-os hordót és egy 100 kg-os zsákot. E feladat megoldására 90 másodperc állt a versenyzők rendelkezésére. Az időkereten belül kialakult időrend alakította ki a versenyszám végeredményét.
Minden versenyszámot külön értékeltünk, minden szám győztese ajándékserleget vehetett át az eredményhirdetés során.
A versenyszámok eredményei alapján alakult ki az összetett verseny végeredménye.
Minden versenyző egy-egy emlékplakettet kapott, a dobogós helyezettek (1-3) a plakett mellé szép serleget kaptak.
Köszönjük a versenyzőknek a részvételt, a szép számmal jelen lévő nézőközönségnek a buzdítást.
Reméljük, mindannyiukkal találkozunk jövőre is Pünkösd vasárnapján.
Úgy, mint Ulviczki Mihállyal, aki minden évben a szakmai segítője a versenynek, s Kókai Lászlóval, aki kiváló levezetője volt miden alkalommal a küzdelemsorozatnak.
Sárkányné Bálint Mária
sportcsarnok igazgatója