Tippek és tanácsok a tökéletes progresszív lencse kiválasztásához - A progresszív szemüveglencsék perspektívája - Az évek múlásával – ahogyan minden szövetünk – szemünk is öregszik, veszít rugalmasságából. 45 éves kor fölött szemlencsénk már kevésbé képes az alkalmazkodásra, ilyenkor tapasztaljuk, hogy kezünk nem elég hosszú az újságot tartani, olvasószemüvegre van szükségünk, hogy közelre kényelmesen és tisztán lássunk. A szem ilyen típusú „elfáradása” természetes folyamat, ahogyan az ősz hajszálak vagy a nevetőráncok megjelenése is. Bár az öregedési folyamatokat megváltoztatni nem tudjuk, modern világunkban a technológia vívmányainak köszönhetően az ezzel járó kellemetlenségek már hatékonyan enyhíthetőek. Erre a célra fejlesztették ki a progresszív szemüveglencséket, amelyek egyidejűleg teszik lehetővé a közeli és távoli látásproblémák korrigálását.
A cikk a hirdetés után folytatódik
Nagy akciókra vágysz? Akkor irány a Nagy Optika
Egész októberben ajándék látásvizsgálat!
Bejelentkezés: a 06-20-974-6979 -as telefonszámon!
Ne feledjék: Minőség a szemnek!
Mire jó a progresszív lencse?
Sokaknak ismerős jelenet a szemüvegekkel való zsonglőrködés vásárlás közben: homályos az árcédula vagy a ruhacímke, hiszen a távolra látó szemüveg nem ad közelre éles képet. Cserélgetjük a szemüvegeket, miközben az éppen nem használatos okulárét nem tudjuk hová tenni, míg végül már azt sem találjuk, ami az orrunk előtt van: az éppen rajtunk lévő szemüvegünket!
A problémára megoldást jelenthet egy bifokális, azaz kétfókuszú szemüveg beszerzése, amelyben kis belecsiszolt ablak szolgálja a közelre látás élességét. Ennek hátránya azonban, hogy – mivel csak két fókuszponttal rendelkezik – éles választóvonal van a távoli és a közeli dioptriák között, így a köztes terület homályos marad, valamint zavaró a hirtelen képugrás. Köztes távolságra – például ha valaki számítógépen dolgozik – nem használható, mert az átmeneti dioptria érték hiányzik belőle. Szintén a bifokális szemüveg ellen szól, hogy jellegzetes, felismerhető kialakítása miatt nem túl esztétikus, és elárulja a korunkat: öregasszonyossá, öregemberessé teszi viselőjét.
A legmodernebb és egyben legkényelmesebb megoldás
A legmodernebb és egyben legkényelmesebb megoldás a 45 év felettiek látásproblémájára a progresszív szemüveglencse, amellyel zavartalan látómező tárulhat elénk. Ez a multifokális lencse megszámlálhatatlanul sok fókuszponttal rendelkezik, ezért nem csak távolra és közelre, hanem bármilyen távolságra éles képet ad. A progresszív jelző a dioptria fokozatos (azaz progresszív) változására utal.
A kiszélesedett látómező autóvezetés közben is nagy könnyebbséget jelent, mert nem csak a szélvédőn túli világot, hanem a műszerfalat is kiválóan látjuk vele. Nincs többé szemüveg-zsonglőrködés, nincs képugrás, a progresszív szemüveg stabilitást és komfortérzetet ad. A bifokális lencsével ellentétben kívülről ugyanúgy néz ki, mint egy hagyományos szemüveg, nem árulja el a korunkat. Előnye, hogy nagyon tartós, hiszen nem hánykolódik a táska mélyén, hanem egész nap, bármilyen élethelyzetben viselhetjük.
A progresszív szemüveglencsék viseléséhez hozzá kell szoknunk, meg kell tanulnunk a használatukhoz szükséges fej- és szemmozgást. A rövid ideig tartó szokatlan érzést azonban megéri elviselni, hiszen később meghozza gyümölcsét, a progresszív lencse által nyújtott előnyök bőven kárpótolnak érte.
Tippek és tanácsok:
A lencse megszokására nyugodt időszakot – például hétvégét – válasszunk. Reggel, kipihent szemmel kezdjünk neki a tanulásnak.
Abban az esetben se menjen el kedvünk a progresszív lencse viselésétől, ha nem nyújt azonnal megfelelő komfortérzetet - a megszokás napokig, bizonyos embereknél akár 1-2 hétig is eltarthat.
Feltétlenül olyan progresszív lencsét válasszunk, ami mellé a gyártó megszokási garanciát vállal. Ha mégsem sikerül hozzászoknunk, akkor lencsetípustól függően vagy kicserélik más típusú lencsére, vagy Hoyalux iD MyStyle esetén, visszafizetik a progresszív lencse árát.
A különböző kategóriájú progresszív lencsék között jelentős különbségek vannak, ezért álljon itt alább egy kis útmutató:
A legmodernebb lencsék esetében jóval rövidebb a megszokási idő, mert ezeket a természetes szemmozgás és fejtartás figyelembe vételével alakították ki. Így nem kell változtatnunk berögzült szokásainkon.
A progresszív lencsék egyedüli hátrányának tartják, hogy a lencse szélső részein (perifériáján) holt tér van, azaz ezeken a helyeken nem nyújt éles képet. A legújabb fejlesztésekkel ezt a homályos területet minimálisra csökkentették a gyártók. Minél korszerűbb lencsét vásárolunk tehát, annál nagyobb területen látunk élesen, s úgy érezzük, hogy kitárul előttünk a világ. Jó példa erre, hogy autóvezetés közben a külső visszapillantó tükrök használata sem okoz többé problémát.
A szemüvegesek lépcsőn lefelé sokszor bizonytalannak érzik a járást, mert a kevésbé korszerű szemüvegekben torzítva látják, hogy valójában hol van a következő lépcsőfok. A legmodernebb progresszív szemüveg megoldást nyújt erre a problémára is, a fokozatos dioptria-átmenetnek köszönhetően.
A Hoya multifokális lencséinek választéka:
Hoyalux iD : a multifokális lencsék legújabb generációja, mely stabilitást és éles látást garantál. Bővebb információkat talál a termék saját oldalán.
Hoyalux Summit Pro : a multifokális lencse, mely természetes módon korrigálja a távoli és közeli váltásokat. Bővebb információkat talál a termék saját oldalán.
Hoyalux Summit CD : amikor a divat igazán fontos. Ezt a típusú multifokális lencsét kifejezetten a kis, modern keretekhez tervezték. Ez a lencse minden távolságra éles látást biztosít.
Hoyalux Wide : multifokális lencse extraszéles olvasórésszel.
Hoyalux GP : A Hoya standard multifokális lencséje