Nem mindennapos, szomorú történet következik. A nagyon pórul járt, egészségügyben áldozatkészen dolgozó csemői anyáé. Sosem vett fel hitelt arra, ami miatt most a háza, autója, vagyona, fizetése, és ezzel az egész élete forog kockán. Nem akarja elhinni, hogy ez vele megtörténhetett. Hitt és bízott az igazságszolgáltatásban, ma már nem képes rá. Kimondta a bíróság, hogy odahamisították a nevét egy hitelhez való kezességvállalási nyilatkozatra. Ehhez még szakértőt sem kellett kirendelni, annyira hamis volt a szignó. Ennek ellenére, a bank fenyegeti, már korábban végrehajtás folyt fizetése ellen, vontak a kenyérre valóból rendesen. Aztán, amíg tartott a per, ezt felfüggesztették, de annak a réme fenyeget, hogy ismét elölről kezdődik minden.
Az asszony, nevezzük Évinek, segíteni akart a saját fián, akinek keresete is volt. Autót szeretett volna venni magának, ezért kezesnek kérte fel édesanyját, aki igent mondott. Kétszer kellett volna menni a hitelt intézni Budapestre. Évi csak egyszer járt ott, ma már emlékszik arra, hogy ő semmiféle szerződést nem írt alá.
Korábban elismerte a bíróságon, hogy ő kezes, és éppen ezért nem érdekli az igazságszolgáltatást az a tény, hogy ő semmiféle papírt nem írt alá… Régen volt, nem emlékezett már, hogy első alkalommal milyen papírokat kellett aláírnia. A kezességvállalási nyilatkozatot soha nem írta alá, ezt a bíróság is elismerte. A fiú nem bánt gondos gazda módjára az autóval. Ellenkezőleg. Pár részletet befizetett, aztán nem is törődött a dologgal. Évi csak tavaly augusztusban találta meg azt a kezességvállalási nyilatkozatot, melyet helyette, meglehetősen amatőr módon hamisított alá valaki. Lehet, ha látja, hogy ez milyen kötelezettségeket jelent számára, alá sem írta volna. Mikor a hamis dokumentumot megtalálta, azt gondolta, hogy rendeződik az ügy, de sajnos nem… A végrehajtó fenyeget. Mindenhol elutasították már, az ügyvéd talált egy kiskaput, folytatódott a per, de most lehet, hogy végleges a döntés.
„ Rengeteget leveleztem a bírósággal, idézést, na azt nem kaptam soha. Sajnos elfogadtam, hogy én vagyok a kezes, később döbbentem rá, hogy nem is írtam alá ilyen papírt. Ez itt a baj. Nem foglalkoznak velem, ezért végső elkeseredettségemben a nyilvánosságot választom. Akkor 1,3 millió hitelt vett fel a fiam, most még 2,2 milliót követel a bank. Az egészségügyben dolgozom, nem tudom ezt kifizetni. Tavaly nyáron összesen 4 millió forint volt a bank követelése. A fiam csak pár hónapot fizetett be, aztán ronccsá törte az autót. Már nem tudom, hova forduljak ezzel a hamis aláírással. Nem is kaptam egyáltalán semmiféle papírt erről a banktól, nekem nem küldtek a szerződésből semmit! A rendőrségen tettem feljelentést, ott közölték, hogy ez már elévült! Hiába ismerte el minden hivatalos szerv, hogy hamis az aláírás a papíron. A hitel bezzeg nem évül el. De én ezt az egészet hamis aláírással nem vállalom fel! A kocsim ki van már vonva a forgalomból. Már egy másik bank is beszállt a végrehajtásba. Nekem is van hitelem, de azt képes vagyok fizetni, nincs feléjük tartozásom. Ennek ellenére attól rettegek, hogy egyszer jönnek, és mindent elvisznek! „ – mondja panaszos olvasónk
Az ügyet a vonatkozó dokumentumokkal elküldöm a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelőségének. Mert ilyen nincs, de a jelek szerint mégis van!
Lőrinczy Veronika