Olvasónk: „ Ha én építkezem, akkor tudom előre, hogy mekkora a család és hány szobára lesz szükségem! „
Eddig is tudtuk, hogy sajnos az új Zeneiskola épületét alulméretezték. A tervezés során a tervező mérnök olyan, nem szakmai alapokon nyugvó instrukciók alapján tervezte meg az épületet, hogy annak kevesebb lett a tanterme, mint amennyi a régi épületben volt. Hiába is próbálta jelezni azt a szakma, hogy nem fognak elférni, mert ez fizikai képtelenség, velük nem törődött senki. Így fordulhat elő, hogy vannak olyan növendékek és tanárok, akik egyszerűen kiszorultak az új létesítményből. Ráadásul a gondokat tetézi, hogy az új oktatási törvény olyan változásokat hozott, hogy még több lett a tanárok kötelező óraszáma, tehát az eddigi, korábbi épületben meglévő tanteremszám is kevés lett volna. Így fordulhat elő, hogy több „ számkivetett „ növendék és tanár is van.
Például kénytelenek tanítani a Báthory út 2. szám alatt is. Ma felhívott az egyik érintett szülő és szomorúan mesélte, hogy mindezt gyermeke úgy éli meg, mint egy kiközösített.
„ Nem is értem én ezt az egészet! Ki volt az, aki így tervezte meg ezt az iskolát? Miért nem jutott hely mindenkinek? Itt van ez a gyönyörű épület, nagyon szívesen járnánk oda mi is, de minket oda nem engednek be. Szegény tanár bácsi sem jut be oda, nincs helye. Az én kislányom is nagyon szeretne a szép új épületbe járni, de nincs esélye. Ez nekem olyan furcsa! Mi az, hogy nem jut mindenkinek hely? Ez nekünk nagyon rosszul esik. Még egyszer kérdezem: Ki mérte fel a reális igényeket? Biztosan nagyon sok szülő van ezzel így… Ha én építkezem, akkor tudom előre, hogy mekkora a család és hány szobára lesz szükségem! Kirekesztettnek érzem a gyermekemet, mert ő nem járhat oda…. „ – mondja panaszos olvasónk.
Lőrinczy Veronika