Demján: Asszimilálhatják Magyarországot, ha nem lépnek többen a termelésbe
Az Új Széchenyi Tervet végrehajtó minisztériumnak kiemelkedően fontos szerepe lesz abban, hogy képes legyen beindítani a gazdaságot azokból az eszközökből, amiket a kormány a rendelkezésükre bocsátott; az is kérdés, milyen gyorsasággal végzik majd mindezt - nyilatkozta Demján Sándor a Duna Televízió Heti Hírmondó című műsorának vasárnap este. A Vállalkozók és Munkaadók Országos Szövetségének (VOSZ) elnöke azt is kijelentette: ha nem sikerül bővíteni a foglalkoztatottságot és elérni, hogy legalább másfél millió ember vegyen részt a termelésben, a nemzetközi környezet asszimilálhatja Magyarországot.
Az Új Széchenyi Terv kapcsán Demján azt mondta: pozitív visszajelzéseket kapnak a vállalkozóktól, akik most már értik, miről szólnak a terv keretében kiírt pályázatok, a rendszer egyszerűsödött, ami üdvözlendő.
A kis- és középvállalkozásokat tőkéhez kell juttatni; a foglalkoztatás és a termelés bővülése ugyanis a bizalom visszaszerzésének alapja a nemzetközi piacon – hangoztatta a nagyvállalkozó.
Jóban kell lenni a multikkal is, a bojkott szamárság
A hazánkban működő tizenhárom multicég ügyével kapcsolatban – amelyek az őket is érintő különadók miatt panasszal éltek az Európai Uniónál, s akiket emiatt itthon bojkottal fenyegetett meg egy közéleti szereplőkből álló csoport – a nagyvállalkozó azt mondta: érthető, ha egy vállalat panaszkodik a külön terhek miatt. Ám annak idején érdemes lett volna nekik úgy feltenni a kérdést , hogy hozzájárulnak-e a magyar költségvetés konszolidálásához, vagy ellenkező esetben 350-400 forint lesz az euró.
Demján Sándor úgy látja: bár az említett multicégek bárhová mehetnének a világban, nem fogják elhagyni Magyarországot a különadók miatt.
“A bojkott meg egy szamárság, annak nem lesz semmiféle hatása. Magyarország úgy tud egészségesen fejlődni, ha a nagy- és kisvállalatok szimbiózisban élnek egymással; mivel tőkehiányosak vagyunk, szükségünk van a külföldi nagyvállalatokra, ahová a hazai kisvállalkozások dolgozhatnak be, tehát békében kell élni a nagyvállalatokkal” - szögezte le Demján, megjegyezve: az a szabadság egy formája a demokráciában, hogy valaki panaszkodik, bírósághoz fordul.
A reformok némelyeknek fájni fognak – de hosszútávon mindenki jól jár
Mit lenne elengedhetetlenül szükséges belefoglalni a kormány hamarosan megjelenő reformcsomagjába? - hangzott a Heti Hírmondó kérdése.
Fontos lenne a foglalkoztatás növelése, az indokolatlan szociális juttatások csökkentése – de ez később jelenjen meg bérben, nem szabad növelni az állami jövedelemkoncentrációt. Ezen túlmenően véghez kell vinni a nagy reformokat: az egészségügyben, az oktatásban, a tömegközlekedésben – hangoztatta Demján Sándor. “Kell egy normatív rendszer, összehasonlítható a világgal – ugyanannyian végezzék a munkát az élet minden területén, mint máshol. Egy pedagógus ugyanannyi gyereket oktasson, mint máshol, és ugyanannyi pénzt keressenek”.
A reformokat már az unióba való belépés előtt meg kellett volna lépnie az országnak – ez nem történ meg. “Meg kell érteniük az embereknek, hogy ezek a változások nagyon sok ember érdekét fogják sérteni rövid távon, de hosszú távon tényleg igaz, hogy mindenki jól jár” - mondta Demján Sándor.
Asszimilálhatják Magyarországot
A VOSZ elnöke kijelentette: a külföld és a belföld bizalma, és a jövő is azon múlik, hogy ne félmillió termelő ember tartson el tízmillió állampolgárt; legalább másfél millió embernek kell termelnie – akkor gyógyul meg Magyarország.
“Ha az egész ösztönzés és a reform abba az irányba mozdul, hogy a foglalkoztatottak száma nőjön, és ezen belül a termelésben részt vevők száma nőjön, akkor Magyarországnak van jövője. Ha ezt nem sikerül elérni, akkor asszimilálják és nem lesz Magyarország” - szögezte le Demján Sándor a Duna Televíziónak adott interjúban.
Szöveg: Pintér Attila, felelős szerkesztő, Duna Televízió.
Tekintse meg a beszélgetést:
http://www.dunatv.hu/itthon/asszimilalhatjak_hazankat_ha_nem_bovul.html