A MÁV illetékeseivel levelezésbe kezdtem az abonyi jegyautomaták ügyében, majd ezzel kapcsolatban több kérdés is felmerült bennem, ezért a MÁV illetékeséhez fordultam. Perl Dezső ügyfélszolgálati szakértő készségesen adott választ kérdéseimre. Kiderült, hogy Abonyban nagyon kevesen veszik igénybe a MÁV vonatait. Legalábbis a statisztikák szerint. Megtudtam, hogy az Abonyban eladott jegyek száma viszonylag állandónak mondható, azonban a menetjegyet vagy bérletet váltók száma 2010 óta sajnálatosan egyértelműen csökkenő tendenciát mutat.
„ Ugyanakkor az Abonyban jegyet váltó utasok száma nem feltétlenül egyezik meg, az abonyi vasútállomáson megfordulók számával. Így vizsgálatunkban - melyhez az alábbi statisztikai adatokat adjuk - az összes olyan menetjegyet és bérletet figyelembe vettük, ahol az utazás valamelyik végpontja Abony volt. A statisztikában a menettérti jeggyel utazókat 2 főnek, a félhavi bérlettel utazókat 26 főnek, a havi és 30 napos bérlettel utazókat 52 főnek számolva Abony állomás forgalma az elmúlt években a következően alakult:
Mint látható, az Abonyban megforduló fenti utasmennyiségnek jellemzően csak az 55-65%-a vásárolta meg a jegyét Abonyban, egyre csökkenő a tendencia mellet.
Az Abonyban váltott bérletek darabszáma havi 150-200, ez 2010-től nézve szintén hosszútávon csökkenő tendenciát mutat. Inkább azoknak a bérleteknek a száma növekszik, amelyeknek az egyik végpontja Abony. „
Levelem részlete, melyet az illetékesnek küldtem, a következő volt:
...
Szomorúnak tartom, hogy csak 150- 200 utas vált naponta jegyet. Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, ha nem nagy baj. Ez egy határozottan csökkenő tendencia Abonyban? Milyen volt a statisztika a korábbi években? Van-e kimutatásuk arról, hogy Abonyból más településig hányan váltanak bérletet havonta? Vagyis, mennyi abonyi utazik a MÁV vonatain? A válaszok bizonyára érdekelnék az Olvasókat.
...
Lőrinczy Veronika főszerkesztő