Kulturális tehetségkutató versenyt indít a fogyatékos embereknek a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége. Abonyban is lehet jelentkezni!- A ParaSzuperSztár célja, hogy megtalálja azokat a fogyatékossággal élő tehetségeket, akik eddig nem tudták megmutatni magukat a szélesebb nyilvánosságnak, és a legjobbakat egy tehetséggondozó program keretében segítse kulturális, művészeti pályájukon. A rendezvény ötletgazdái Farkas Bálint színművész, Bálint Emese színész, énekes, harmonika művész és Monspart Sarolta tájfutó világbajnok.
A versenyt előadó- és alkotóművészet kategóriában, azon belül próza-és versmondás, színjátszás, ének, tánc, hangszeres zene, fotó, film, festészet, grafika, kisplasztika, népi- és iparművészeti alkotás alkategóriákban hirdették meg. A fogyatékosság típusától függetlenül bárki jelentkezhet, életkori megkötés sincs. A területi elődöntőket a tervek szerint május-júniusban, illetve kora ősszel rendezik meg, az országos döntőre december elején kerülhet sor, a fogyatékossággal élő emberek világnapjához kapcsolódóan. A legjobbak értékes nyereményekre számíthatnak és részt vehetnek a jövőre induló tehetséggondozó programban. A MEOSZ azért is tartja fontosnak a versenyt, mert az a fogyatékos emberek tehetségére, rendkívüli képességeire irányíthatja a figyelmet, ami segíti el- és befogadásukat, és elősegítheti e hátrányos helyzetű csoport társadalmi integrációját, ami sajnos még napjainkra sem valósult meg.
Jelentkezni 2014. április 30-ig lehet. Részletes kiírás, jelentkezési lapok a www.meosz.hu oldalon, tájékoztatást postai úton és telefonon is lehet kérni: 1032 Budapest, San Marco u. 76., telefon: 06-1/388-2388, 454-1174.
Részletes kiírás:
ParaSzuperSztár - a fogyatékossággal élő emberek tehetségkutatója
Hazánk egyik legnagyobb és legrégebbi civil szervezete, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) 2014-ben kulturális tehetségkutató versenyt indít a fogyatékos emberek számára. A ParaSzuperSztár célja, hogy megtalálja azokat a fogyatékossággal élő tehetségeket, akik eddig még nem tudták megmutatni magukat a szélesebb nyilvánosságnak, és a tehetségkutató folytatásaként egy tehetséggondozó program keretében segítse őket kulturális, művészeti pályájuk elindításában és kiteljesedésében. A rendezvény ötletgazdái Farkas Bálint színművész, Bálint Emese színész, énekes, harmonika művész,Monspart Sarolta tájfutó világbajnok.
Kik nevezhetnek?
Bármely, magyarországi fogyatékossággal élő személy vagy csoport, a fogyatékosság típusától és életkortól függetlenül. A csoport maximum 10 főből állhat.
Van-e nevezési díj?
Nincs nevezési díj verseny kategóriái:
1. Előadó-művészet
2. Alkotóművészet
Előadó-művészet
Ebben a kategóriában –a jelentkezések területi megoszlásától függően területi, regionális elődöntőket szervezünk. Ezek helyéről, időpontjáról a jelentkezések lezárulta után értesítjük a résztvevőket. A versenyre jelentkezőknek az előadandó produkcióról vagy korábbi, hasonló jellegű produkcióikról a jelentkezési lap mellékleteként e-mailhez csatolva vagy CD-n, illetve DVD-n videó vagy hangfelvételt kell csatolniuk. Azok a jelentkezők, akik nem tudják előzetesen bemutatni ily módon a portfóliójukat, a jelentkezési lapon ezt jelezzék, és a szervezők felveszik velük a kapcsolatot. A hangban vagy videón történő bemutatkozáshoz nem szükséges professzionális felvétel. Amennyiben a jelentkező a jelentkezési lapot és a portfóliót elektronikusan email-hez csatolva küldi be, a csatolmány mérete a 100 MB-ot nem haladhatja meg.
A zsűri a beérkező produkciókat előszűri, a beküldött anyagok alapján kiválasztja azokat, akiket a területi döntőkre behív. A versenyre való jelentkezés tehát nem jelent automatikus részvételt a területi elődöntőkön.
Előadó-művészeti kategóriák
Az előadások időtartama maximum 5 perc lehet, kivéve a színjátszás kategóriát, ahol az időtartam maximum 10 perc. Jelentkezhetnek egyének és csoportok, a fellépő csoportok maximális létszáma 10 fő. Az elődöntők és döntő színpadtechnikáját, hangosítását a rendezők biztosítják.
Próza- és versmondás
• vers,
• prózarészlet Kérjük a jelentkezéskor közölni az előadandó mű szerzőjét, címét.
Színjátszás
• színmű (részlet)
• musical (részlet)
• egyéb színpadi alkotások A szükséges kellékekről vagy díszletekről a jelentkezőnek kell gondoskodnia. Kérjük a jelentkezéskor közölni az előadandó mű szerzőjét, címét.
Ének
• ezen belül nincs stílusbeli meghatározás (klasszikus, modern, pl.: opera, könnyűzene, népdal, kórus) A kísérő zenét, amennyiben van, a jelentkezőnek kell DVD-n magával hoznia MP3 formátumban.
Tánc
• ezen belül nincs stílusbeli meghatározás (pl.: balett, modern táncok, néptánc) A kísérő zenét, amennyiben van, a jelentkezőnek kell DVD-n magával hoznia MP3 formátumban.
Hangszeres zenei előadó-művészet
• instrumentális (klasszikus, könnyűzene)
• kamarazene A saját hangszer szállításáról a jelentkezőnek kell gondoskodnia.
Egyéb
• pantomim
• stand up
• bűvészkedés
• jelentkezőktől függően A kellékeket a jelentkezőnek kell biztosítania.
Alkotóművészeti kategóriák
Jelentkezhetnek egyéni és csoportos alkotók. A jelentkezésekből előzsűrizés után választjuk ki a döntő résztvevőit. A legjobb alkotásokból vándorkiállítást szervezünk.
Fotó
• egy versenyző maximum 3 fotóval vagy 1 fotósorozattal (max. 6 db) pályázhat. A fotókat digitálisan kell benyújtani legalább 5 megapixel méretben. A kiállítási példányok előállítását a rendező magára vállalja. Amennyiben a jelentkező számára a fotográfia valamilyen oknál fogva csak papíron áll rendelkezésre, illetve digitálisan nem tudja beküldeni, úgy ezt a jelentkezési lapon jelezni kell.
• nevezés: a fotók jó minőségben papírra nyomtatva, vagy elektronikus úton beküldve.
Film
• Egy versenyző maximum 1 filmmel, legfeljebb 10 perc terjedelemben pályázhat.
• nevezés: Kizárólag digitálisan beküldött .mp4 vagy flv formátumú film csatolásával a jelentkezési laphoz. A döntőhöz kapcsolódó vetítéshez a zsűri a nevezett alkotást DVD-n is bekérheti.
Festmény
• olaj, akvarell, tempera, stb.
• mérete: maximum 60x90 cm
• egy versenyző maximum 3 festménnyel pályázhat
• nevezés: Festményenként legalább 1 de max. 3 db jó minőségű, a benevezett alkotásról készült digitális fotó beküldésével lehet pályázni. A döntőbe bezsűrizett alkotások szállításáról, biztosításáról stb. a jelentkezővel való előzetes egyeztetés után döntünk. Előzsűrizés előtt eredeti festményt beküldeni tilos! Amennyiben digitális fotográfiát nem tud a képről küldeni, azt a jelentkezési lapon jelezni kell, a szervezők felveszik a kapcsolatot a foto elkészítése céljából.
Grafika
• ceruza-, szén- és tusrajz, számítógépes grafika stb.
• mérete: maximum 60x90 cm
• egy versenyző maximum 3 grafikával pályázhat
• nevezés: Grafikánként legalább 1, de max. 3 db jó minőségű digitális fotó beküldésével lehet pályázni. A döntőbe bezsűrizett alkotások szállításáról, biztosításáról stb. a jelentkezővel való előzetes egyeztetés után döntünk. Előzsűrizés előtt eredeti grafikát beküldeni tilos! Amennyiben digitális fotográfiát nem tud küldeni, azt a jelentkezési lapon jelezni kell, a szervezők felveszik a kapcsolatot a fotó elkészítése céljából.
Kisplasztika
• anyaga a szobrászat által feldolgozható bármilyen anyag lehet
• mérete: maximum 40 cm széles és maximum 60 cm magas lehet, súlya nem haladhatja meg a 20 kg-ot
• egy versenyző maximum 3 kisplasztikával pályázhat
• nevezés: Művenként legalább 1, de max. 3 db jó minőségű digitális fotó beküldésével lehet pályázni. A döntőbe bezsűrizett alkotások szállításáról, biztosításáról stb. a jelentkezővel való előzetes egyeztetés után döntünk. Előzsűrizés előtt eredeti alkotást beküldeni tilos! Amennyiben digitális fotográfiát nem tud küldeni, azt a jelentkezési lapon jelezni kell, a szervezők felveszik a kapcsolatot a fotó elkészítése céljából. A művet körbe kell fotózni, hogy minden oldalról látszódjon.
Népi- és iparművészeti alkotás
• faragás, hímzés, szövés, horgolás, kosárfonás, ékszerkészítés stb.
• mérete: maximum 40 cm széles és maximum 40 cm magas lehet, súlya nem haladhatja meg a 20 kg-ot
• egy versenyző maximum 3 alkotással pályázhat
• nevezés: Művenként legalább 1, de max. 3 db jó minőségű digitális fotó beküldésével lehet pályázni. A döntőbe bezsűrizett alkotások szállításáról, biztosításáról stb. a jelentkezővel való előzetes egyeztetés után döntünk. Előzsűrizés előtt eredeti alkotást beküldeni tilos! Amennyiben digitális fotográfiát nem tud küldeni, azt a jelentkezési lapon jelezni kell, a szervezők felveszik a kapcsolatot a foto elkészítése céljából.
Saját irodalmi alkotás
• vers, novella, esszé, mese stb.
• terjedelme: maximum 12 000 karakter szóközökkel
• egy versenyző maximum 3 írásművel pályázhat, de a 12 000 karaktert az írásművek összessége nem haladhatja meg.
• nevezés: Az alkotásokat elektronikus úton a jelentkezési lappal együtt kell beküldeni .doc, .txt, .pdf formátumok valamelyikében. Amennyiben az alkotó művésznek nem áll rendelkezésre elektronikus beküldési lehetőség, úgy a műveket postai úton, három példányban kell benyújtani a nevezési lappal egyidejűleg.
Nevezési határidő: 2014. április 30.
Az érdeklődők a részletes kiírást elolvashatják és a jelentkezési lapot letölthetik a www.meosz.huoldalról vagy tájékoztatást kérhetnek postai úton és telefonon a MEOSZ központjától (postacím: 1032 Budapest, San Marco u. 76., tel: 06-1/388-2388), vagy érdeklődhetnek a Mozgáskorlátozottak Abonyi Szervezeténél is, személyesen a hétfői fogadónapokon 9-12 óráig 2740 Abony Köztársaság u.2 .
Irodánkban átvehetik a jelentkezési lapot és a részletes kiírást is elolvashatják.