Olvasónk ugyan nem akarta elhinni, de ez valóban így van. A fenti kérdésnek jártam utána és a válasz egyértelműen IGEN. És ez nem teganp óta, hanem ha jól tudom, akkor már háromnegyed éve így van. Ezzel kapcsolatban találtam egy magyarázó cikket, mely közérthető, ebből idézek:
A tranzakciós adó nagyon összekavarta a pénzváltók piacát.
A nagy betűkkel meghirdetett váltási árfolyam alapján már nem könnyű megtalálni a legolcsóbb váltási lehetőséget.
A legtöbb váltó mindkét irányba felszámolja a tranzakciós adót. (Az adó mértéke egy eurónál nem kevesebb, mint 0,9 forint, gyakran több, mint a váltó saját haszna.)
Van olyan váltó, amelyik csak a forint valutára váltásánál alkalmazza, visszafelé nem. (A törvényt nem egyformán értelmezik.)
Van olyan, aki sávos mértékben számítja az adót, ilyen például az Exlusive Change. Például 100-150 ezer forint között 650 forint az adó, 150.001 forintnál már 2.000 Ft. Vagyis mondjuk 500 eurónál 1,3 forint a felár az adó miatt, viszont 600 eurónál ez 3,33 forint eurónként. Így már mindjárt sokkal drágább lesz ennél az összegnél, mint sok konkurense.
Aztán van, aki 0,3%, maximum 6.000 forintot számol fel. Ilyen például a Correct Change, legalábbis Budapesten.
Egy szó, mint száz: ha valutát akarsz váltani, már kevés, ha a kiírt árakat összehasonlítod, vásárlás előtt kérdezz rá a tranzakciós adó alkalmazott mértékére, majd jó alaposan számold ki egy géppel, hogy hol mennyi lesz a végeredmény.
A folytatás IDE kattintva olvasható