Héda Károly Barátunk szokatlan égi jelenséget kapott lencsevégre tegnap. A környékbeli földeket, mezőket ritkén látjuk így. " Törtel : 2014 május 11 délnyugatról érkező Szupercella 19 -ora 16 perckor. A kép középső részén látható a majdnem a földi érő ,,tuba" "- írja a szemfüles fotós. Tudod mi az a Szupercella? Mutatom: Szupercella általában heves zivataroknál jön létre, melyek zivatarláncokba fejlődnek.
Amikor egy forró, meleg periódust egy markáns hidegfront szakít meg, zivatarláncokba rendeződhetnek. A zivatarláncok szabályosan rendezett viharfelhők, amik több kilométer hosszúságúak is lehetnek. Az ilyen láncokban kialakulhatnak fejlett zivatarfelhők is, amelyeket szupercellának nevezünk. A szupercella hevesebb, mint egy átlagos cella vagy zivatarfelhő, mert a szupercellából akár 2cm-es vagy nagyobb jég is hullhat, akár 100 km/h széllökés is lehetséges, és a villámok száma percenként meghaladhatja a 80 000 kisülést. A szupercellából nem kizárt, hogy kialakulhat egy-egy tuba vagy tornádó is. Az ilyen szupercellák kipattanásakor abban a régióban, amiben kipattant, előfordulhat a piros riasztás is, amely igen erős vihart jelent.- írja a wikipédia
Wikipédia, tuba: A tuba felhőtölcsér, légörvény, mely a benne zajló felhőképződés miatt lesz látható. Földetérése esetén tornádónak nevezzük, ekkor hatalmas pusztítást végezhet, életveszélyessé válhat. A tuba gomolyos szerkezetű felhőből, legtöbbször zivatarfelhőből nyúlik alá. ( Igen az ott a felhő alatt mini tornádó)
Önök fent reklámot olvashattak