Augusztus 2-án Horgas Eszter fuvolaművész Nyár Esti örömzene című koncertjét hallgathatta meg az abonyi Kultúra Házában. A művésznő elragadó személyisége eleve lenyűgözte a műértő és lelkes közönséget. Feledhetetlen élményben lehetett részük mindazoknak, akik szombat esti programként Horgas Eszter és zongorakísérőjének széles repertoárú fantasztikus műsorát hallgatták meg. A művésznő elmondta, hogy a fuvola nem az a hangszer, melyet szólóban használnak, de ennek ellenére ő megpróbálta a lehetetlen, mint ahogyan már olyan sokszor pályafutása során. Természetesen sikerült neki, amihez tiszta szívből gratulálunk! A közönség vastapsa nyilvánvalóan tudatta vele, hogy ismét maradandót alkotott. Szeretettel küldöm neki ezt a cikket, az általam készített fényképekkel és kívánok további felfelé ívelő csodálatos pályafutást Abony város lakossága, valamint a MiAbonyunk olvasói nevében is.
De kicsoda is Horgas Eszter?
Szegő András írta róla: „Horgas Eszter napjaink egyik legeredetibb, legizgalmasabb előadóművésze, fuvolavirtuóza, egy műfaj megteremtője, létrehozója, egyszemélyes képviselője”
Ezen kívül pedig két kislány Édesanyja, egy igazi Nő, aki mindig rendkívül csinos, a színpadon pedig tündököl. Szüksége is van a jó kondícióra, hiszen évente közel száz koncertet ad nemzetközi és a hazai színpadokon egyaránt. Eddig 24 CD-t, 2 DVD-t adott ki, és egy saját könyv is fűződik a nevéhez. A Köztársasági Érdemrenddel kitüntetett művész olyan világsztárokkal dolgozik, mint Al Di Meola, Natalie Cole, Tony Lakatos, Robi Lakatos és a hazai muzsikusok legjava.
Írja róla az Nlcafe
A szakirodalom szerint 2002-ben Artisjus-díjat kapott, 2009-ben pedig a a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét vehette át. Édesapja Horgas Béla költő, édesanyja Levendel Júlia író, így már gyermekkorában kapcsolatba került az irodalommal és a zenével. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán diplomázott, Kovács Lóránt és Sebők Erika fuvolaművészek, illetve Kurtág György és Rados Ferenc kamarazene-professzorok tanították. 1987-től gyakori szereplő volt a Liszt Ferenc Kamarazenekar és a Budapesti Fesztiválzenekar felépésein. 1987-ben Adorján András, 1989-ben Jean-Pierre Rampal fuvolaművészeknél is tanult mint ösztöndíjas. 1992-től tanszékvezetőként működik a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskola fafúvós tanszékén.
1993-ban megalapította a Forrás Kamarazenei műhelyt, melynek Kurtág György és Rados Ferenc növendékei a tagjai. 2000 januárjában alakította meg a ClassJazz Band-et, 2001. január 5-én és 6-án a Zeneakadémiai hangversenyen Vinand Gáborral és Tony Lakatossal játszott. 2001-től kezdődően látott napvilágott CD sorozata Horgas Eszter arcai címmel. 2001-ben Latin Fiesta címmel tartott telt házas előadást két estén keresztül az Erkel Színházban. 2002-ben elnyerte az Artisjus előadói díját. 2003-ban a Budapest Arénában lépett fel Al Di Meola gitárossal, a Carmen előadását 10 000 fő látta. 2006-ban Vivaldi hegedűre írt Négy Évszak c. művét átdolgozta fuvolára. 2007-ben sor került a „Charlotte” bemutatójára, melyhez saját történetet dolgozott ki. 2008-ban ismét Al Di Meolával lépett színpadra, a „Carmen” folytatásaként elkészült az „Ő és Carmen”, mely CD-n is megjelent, s hét két leforgása alatt vált platinalemezzé. 2009-ben elnyerte a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét, a szakmai zsűri pedig az év legjobb lemezei közé emelte a „Karácsony Angyala” c. CD-jét. 2010-ben bemutatta a Full Till tangót a ClassJazz Band, Meskó Ilona, Kurucz Krisztián, Gazda Bence és Milos Punisic közreműködésével. 2011-ben Natalie Cole vendége volt a Budapest Arénában. Ugyanettől az évtől művészeti vezetője a Partitúra Összművészeti Kurzusnak. 2012-ben volt a Szeretni Bolondulásig bemutatója, melyben régi filmzenei slágerek hallhatók fuvolára, énekhangra és a ClassJazz Band együttesre hangszerelve. Közreműködik benne Botos Éva. Szintén ebbe az évben volt a Hét boszorka színpadi bemutatója is. A hét "boszorka": Horgas Eszter, Básti Juli, Botos Éva, Polyák Lilla, Pokorni Lia, Tompos Kátya, Falusi Mariann. 2013-ban került sor a Francia szerelem bemutatójára a Talamba ütő együttessel. Ebben francia zeneszerzők művei hangzanak el közel 200 ütőhangszerre és fuvolára. Fellépései mellett tanít is a Weiner Leó Konzervatóriumban.
Forrás: wikipédia