Én sajnos nem veszem észre, hogy kevesebbe kerülne bármi is a kisfiamnak, aki jelenleg harmadik osztályos, és mivel szépen dolgozom, és fizetem magam után a közterheket, nem is vagyok jogosult semmiféle támogatásra. Igaz, magyar anyaként HÁROM gyönyörű és okos gyermeket hoztam a világra, nevelgetem, szeretgetem őket, de mivel a két nagyobb már egyetemista, és mellette dolgoznak is, nekem és nekik nem jár semmi sem, csak egy nagy fityisz a kormánytól.
Nagyon sajnálom, hogy így van, pedig én és a gyermekeim apja, jelenlegi párjaink igazán hasznos tagjai, azaz valódi ADÓFIZETŐI a magyar államnak. Nagy kár, hogy ezt nem becsüli meg senki! Mondjuk csalhatnék, és mondhatnám, hogy egyedül élek, és azt is bizonyos praktikákkal be tudnám bizonyítani, hogy nem éri el a jövedelmem a létminimumot. Ez viszont nem én vagyok, aki ezt megteszi....
Lőrinczy Veronika
Itt a hivatalos MTI hír minderről:
(MTI) - Kevesebbe kerül az iskolakezdés a családoknak a kormány intézkedéseinek köszönhetően, mint a korábbi években a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár szerint. Novák Katalin hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a mostani tanévkezdéskor 730 ezer gyerek családjának nem kell egyáltalán fizetnie a tankönyvekért.
Az államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy a családi adókedvezmény kiterjesztése, a tankönyvcsomagok olcsóbbá tétele, valamint a közétkeztetési támogatás és a szeptemberi újabb rezsicsökkentés mind olyan lépések, amelyek nagyban megkönnyítik a családoknak az egyébként komoly anyagi megterhelést és kihívást jelentő iskolakezdést.
Emlékeztetett, a családi adókedvezményt idén a járulékokra is kiterjesztették, így már az alacsonyabb keresetű családok is igénybe tudják venni a támogatást. Ez közlése szerint azt jelenti, hogy átlagosan 16.500 forinttal több marad egy hónapban a család pénztárcájában az adókedvezményeknek köszönhetően, 2 ezer forinttal több, mint tavaly.
Utalt arra is, hogy a kormány - felmenő rendszerben, tehát fokozatosan - bevezeti az ingyenes tankönyvellátást, ez idén azt jelenti, hogy az 1. és 2. osztályos diákok szüleinek már nem kell fizetniük a tankönyvekért. Hozzátette: ugyancsak ingyen kapják már idén is a tankönyveket a nagycsaládosok és a rászoruló gyerekek.
Jelezte, azok a családok, akiknek még nem jár ingyenes a tankönyv, ötödével fizetnek kevesebbet most, mint egy éve.
Tájékoztatása szerint a közétkeztetésben részt vevő gyerekek harmadának egyáltalán nem kell fizetnie, több mint minden második diák pedig kedvezményt kap. Kitért arra, január 1-jével lép életbe az a közétkeztetési rendelet, ami garantálja, hogy a gyerekek asztalára még egészségesebb ételek kerüljenek az iskolákban.
Az államtitkár az iskolakezdést megkönnyítő kormányzati intézkedések között említette még a rezsicsökkentés újabb, szeptember 1-jei lépését, melynek hatására átlagosan 25 százalékkal fognak kevesebbet fizetni a családok, mint egy évvel korábban.
Novák Katalin szerint a pedagógusi életpályamodell bevezetése is pozitív hatással lehet a diákokra és a családjaikra, hiszen a pedagógusok motiváltabbak lesznek, az iskolákban pedig minden nap 16 óráig biztosítják a gyerekek felügyeletét.
Bácskai János, Ferencváros polgármestere a IX. kerületi Telepy Károly Általános Iskola, Gimnázium és Szakközépiskola épülete előtt tartott sajtótájékoztatón bejelentette, a helyi rászoruló gyerekek nagy részének nem kell fizetnie az étkezésért, továbbá a helyben élő 3.-12. évfolyamos diákok családjai önkormányzati tankönyvtámogatást kapnak, ami lényegében ingyenessé teszi a számukra a tankönyveket. (Az 1. és 2. osztályos diákok szüleinek már az állam biztosítja ingyenesen a tankönyveket.)
Közölte, azok a kerületben lakó általános iskolás tanulók is megkaphatják a 10 ezer forintos támogatást, akik nem a Ferencvárosba járnak iskolába.
Elmondta, az iskolakezdési támogatást kapó diákok taneszközcsomagjában olyan füzetek vannak, melyeket a kerületi gyerekek díjnyertes rajzai díszítenek. Közölte továbbá, minden kerületi általános iskolás tanuló egy ferencvárosi címerrel díszített tornazsákot is kap az önkormányzattól.