A napokban megjelent az abonyi származású Császár Nagy László újságíró, riporter, író újabb könyve : A bálványok ledőlnek, ugye címmel.
A könyv a 25 évvel ezelőtti magyarországi rendszerváltáshoz ad újabb adalékot, az 1989-es fordulat gazdasági-politikai hátterét elemzi, a kortárs riporter szemszögéből. Császár Nagy László Abonyban született, 14 éves koráig itt járt iskolába, az akkori Szelei úti Általános Iskola növendékeként, Nagy László néven,- a Császár előnevet később, a név gyakorisága miatti megkülönböztethetőség miatt, édesanyja nevére utalva vette fel. Azután Budapesten, az Arany János Gimnáziumban érettségizett, majd jogi egyetemet végzett. Édesanyja ma is itt él Abonyban, ahol ő maga is sűrűn megfordul.
Magáról így vall egyik könyvének előszavában : „Mindössze hetekben mérhető az az idő, amíg jogászként dolgoztam. Hírlapírói pályám főbb állomásai: Magyar Nemzet, Magyar Hírlap, Magyar Televízió. A pályán eltöltött évtizedek alatt ezer – és folyton változó – arcát mutatta meg a hazai valóság. Ügyek, sorsok és sorstöredékek százai formálták a napjaimat és engem. Cipelem őket évek – egyik-másikat évtizedek – óta, mígnem hozzám tapadtak.”
Több éven át a Magyar Televízió nagysikerű „Ablak „ című műsorának volt szerkesztő-riportere.
Újságírói munkája mellett rendszeresen jelentek meg novellái, könyvei. Többek között 1979-84 között, az évenként megjelenő „ Írószemmel” című kötetekben. Magasles című novelláskötete 1990-ben jelent meg. Írt riportokat az Élet és Irodalom folyóiratba, csaknem egy évtizeden át külsős munkatársa volt a Budapest című lapnak. 2003 óta tanít a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán, jelenleg főiskolai docensként televíziós ismereteket, magazin műsor készítés, televíziós műsorszerkesztés tantárgyakat oktat.
Új könyvében sok évtizedes riporteri tapasztalatával keresi az összefüggéseket, mint a kötet beharangozójában írják : „Ebben a könyvében a szerző megkövült tabuk, megcsontosodott idolok döntögetésére törekszik, aki ezúttal ismert, de valamiért félretett, elfelejtett dokumentumokat rakott egymás mellé olyan rendben, hogy azokból talán más megvilágításból is láthatjuk a sorsfordító évek történéseit.
Mint számtalan furcsa eset meg perifériára kényszerült és kényszerített politikuspálya igazolja, a bálványok mindig a történelem lomtárába kerülnek. Ahogy a forradalmak, úgy a magyarországi rendszerváltás is fölfalja a saját gyermekeit. Tanúi lehetünk annak, hogy az esemény negyedszázados évfordulóján - az önigazolás kényszerétől is vezérelve - újraéled a hősképzés szándéka. Hogy ne úttalanul tévelyegjünk saját hazánkban, meg kell próbálni kideríteni, kik voltak vezényszóra bátrak, és kik azok, akik valóban felismerték a változások elodázhatatlanságát.”
Császár Nagy Lászlóval várhatóan 2015 január végén, február elején egy „Író-olvasó est „ keretében személyesen is elbeszélgethetünk a könyv keletkezésének körülményeiről, eddigi munkásságáról.