Galéria ITT.
2014-ben indult be az abonyi Kultúra Házában a Nosztalgia mozi. Az első film a „Csapd le csacsi!” (1990) volt, amit az „Üvegtigris” (2001) követett januárban. Februárban a Kontroll (2003) került bemutatásra. Antal Nimród filmje a nyomasztó, sötét metró alagutakba kalauzolja a nézőket. A főszereplői az ellenőrök, akik ki vannak téve az utasok szeszélyeinek. Az egyik fiatal ellenőr, Bulcsú a nap huszonnégy óráját a metró embertelen tereiben tölti, így nem csoda, hogy az utasokat tizedelő sorozatgyilkosságok egyik gyanúsítottjává válik. El kell kapnia a földalatti világ rémét. De vajon létezik tényleg ez a szörnyeteg? Van kiút a jelképes és nagyon is valóságos sötétségből?
A Kontroll egyedülálló thriller, ami a magyar filmvilágban páratlan. Rideg képeivel, esendő karaktereivel és fanyar humorával egy kiemelkedő és szokatlan alkotás. Egy szimbolikus mese, ami a magyar valóság és (rém)álom keveréke. A film egyik szereplője az abonyi származású Mucsi Zoltán, aki Bulcsú ellenőr kollégáját, a Professzor karakterét személyesítette meg. A film megtekintése után lehetőség nyílt beszélgetni a színésszel. A rendkívül érdekes és tanulságos interjút a művész barátja, egykori „harcostársa”, az Abonyban is méltán híres Csányi Sándor vezette.
Mucsi Zoltán a szakmunkásképzőben gépszerelő végzettséget szerzett, és csak később érettségizett le. 1979-1995 között a szolnoki Szigligeti Színháznál segédszínészként kezdte. A Színművészeti Főiskolára többször is jelentkezett, de nem vették fel. Ezt a mai napig nem bánja. A beszélgetésben úgy vallotta, hogy jókor volt jó helyen. A tehetsége mellett a szerencse is nagyban közre játszott abban, hogy országos hírű színművésszé váljon.
1997-ben az akkor alakuló Bárka Színházhoz szerződött, 2002-ben pedig a Krétakör Színház tagja lett. Lehetősége nyílt együtt dolgozni Jancsó Miklós filmrendezővel, akinek a filmje: Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten meghozta számára az országos ismertséget. Nagy szeretettel és tisztelettel beszélt róla, illetve kollégáiról, akikkel együtt az évek során dolgozott, hiszen több mint száz színdarabban működött közre.
Sokak fejében Mucsi Zoltán, a komikus képe él, azonban a művész jóval szélesebb repertoárral büszkélkedhet. A beszélgetésen is ezt támasztotta alá. Mucsi Zoltán egy tiszteletreméltó, higgadt, és rendkívül alázatos ember. Alázatos a munkájában, alázatos a kollégáival. Szerénységének egyik ékes példája, hogy Jászai Mari-díjas színészként kitüntetéseit jelentéktelen tárgyaknak tartja.
Megvallotta, hogy könnyek szöktek a szemébe, amikor befutott a vonata az abonyi vasútállomásra. Bár messze sodorta az élet, a szülővárosához mindig hű maradt, és kedves emlékeket őriz Abonyról. Kívánunk neki a továbbiakban is sok sikert, hogy még több emlékezetes szereppel gazdagítsa a színházak és filmek világát, és legyen továbbra is Abony városának büszkesége.
Jandácsik Pál