veroniq - 2015.03.19. 20:44
Ön melyik képviselőjelöltre szavazna az 8-as választókerületben?
Ön melyik képviselőjelöltre szavazna a 6-os választókerületben?
Ön melyik képviselőjelöltre szavazna az 4-es választókerületben?
Ön melyik képviselőjelöltre szavazna az 2-es választókerületben?
Zágráb Nándor a Jobbik országgyűlési képviselő jelöltje a választókerületben
Kommentek
S.pataki - 4
2015.03.20. 12:15:37
„..a vagyonrendelet szerint értékpapír vásárlását (nem lekötés, hanem befektetés) csak a pénzügyi bizottság hagyhat jóvá”
Habony elvtárs( nekem nem) a bróker fejlemény pánik mentője, a RÖTGEN gép beszerzője, ezek szerint nem is tudja, hogy mulasztott, kötelességét nem teljesítette, fogadalom szegést követett el? Ez nem ejnye-bejnye! Nem vagyok Torgyán Józsi, hogy hangoztassam folytonosan azt, hogy mondjon le, nem is mondom. Mert valakiknek csak kell a városi adminisztrációt úgy-ahogy, képviselni a kívül állok felé. A polgármester hangoztatja, hogy Ő viseli a felelőséget, ez eddig rendbe is van. A Japán rendőrség szokását, módszerét követve felteszem a kérdést. Mi lenne az Ön részére a legalkalmasabb vezeklés, ha a befektetett pénzösszeg nem térül egészében vissza? Aztán majd meglátjuk, hogy mérlegelünk. A Polgármestert felhatalmazó dokumentumot, hozzák nyilvánosságra, akkor világossá válik, hogy ki-mit tud!
veroniq - 2
2015.03.20. 09:44:32
A Quaestor ügy nem csak abban tér el a két brókerbotránytól, hogy egy kötvénycsalás, hanem abban is, a marketingje sokkal szerteágazóbb volt, vezetője pedig nyilvános, esetenként állami eseményen mutatkozott időnként kormánytagokkal, így az ügy különösen megtévesztő lehetett.
Beetetés
A Quaestor összeomlás óta sokat bírálják a kötvényeseket, hogy miért nem voltak gondosabbak, miért nem néztek jobban körül, miért nem mérték fel a kötvénykockázatot. Mindez jogos is lenne, ha az egész ügy nem 7-8 éven át folyt volna óriási nyilvánosság, reklámkampány, felügyeleti jóváhagyás, és főleg az állami vezetőkkel való cégvezetői kapcsolat mellett.
Ezek a tényezők olyan méretű bizalomkeltésre, megtévesztésre voltak alkalmasak, ami jóval túlmutat egy átlagos piramisjáték vagy egy átlagos, bukásba torkolló vállalati kötvénykibocsátás szintjén. Piramisjátékokat időről időre szerveznek, de a legkevésbé sem állami, felügyeleti jóváhagyással, sőt, a mindenkori felügyelet gyakran ad ki közleményt, ha gyanús vagy pláne tiltott betétgyűjtést észlel, ill. büntet meg engedély nélküli cégeket.
Ki a hunyó?
Az átlagos befektetőtől nem várható el, hogy ezt felismerje, különösen, ha a felügyelet rendben találta a céget, engedélyezte a kibocsátásokat, óriási reklámkampány zajlik, és végül, ha a cégcsoport vezetője állami vezetőkkel, kormánytagokkal mutatkozik, nyilvánosan stadiont avat (ráadásul a kötvényesek pénzéből). Ez azt a látszatot kelti, mintha még az állam is mögötte állna a cégcsoportnak, így hamis illúziót keltve a befektetőkben. És miután a mostani kormány nem a piac erejét hirdeti, hanem a gondoskodó államét, ez a megtévesztő hatás különösen felerősödhetett.
Teljes cikk az alábbi linken:
http://privatbankar.hu/befektetes/quaestor-kotvenycsod-kie-a-felelosseg-279175
veroniq - 3
2015.03.20. 09:14:12
A Quaestor-károsultak fekete napja volt, amikor a Quaestor Financial Hrurira Kft. öncsődöt kezdeményezett, legalábbis erről tájékoztatták az ügyfeleket. Csak az a probléma, hogy ennek sehol sincs nyoma, ami azt is jelentheti, hogy a cégnél most is mehetnek kifizetések, mégpedig teljesen legális módon.
Valamit elhallgatnak a Quaestor-üggyel kapcsolatban – írja a Figyelő. A Quaestor ügyfelei március 13-án Szombati Zsigmond felügyeleti biztos aláírásával egy levelet kaptak, amiben arról tájékoztatták őket, hogy 4 nappal korábban a kötvénykibocsátó Quaestor Financial Hrurira Kft. csődeljárást kezdeményezett önmaga ellen.
Ezzel azonban az a probléma, hogy az öncsőd egy többlépcsős eljárás: először a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiumához tartozó felszámolási csoport egy munkanapon belül előbb elbírálja, hogy van-e olyan ok, ami miatt el kellene utasítania az öncsődöt. Miután ez megtörtént, kihirdetik a Cégközlönyben. De a Quaestor esetében ez nem jelent meg a lapban, miközben a Győri ETO FC Kft. öncsőd kérelme annak rendje és módja szerint megjelent. Ez az jelenti, hogy a társaságnál jelenleg is mehetnek kifizetések – mégpedig teljesen jogszerűen.
Az is furcsa, hogy először csak a Hungária Értékpapír esetében történtek azonnali letartóztatások, miközben ennél a brókercégnél történtek a legkisebb értékű visszaélések. Ezzel szemben a két százmilliárdos nagyságrendű ügyben a botrány kirobbanását követő első napokban még szabad lábon védekezhettek a cégek vezetői.
írja a HVG
veroniq - 4
2015.03.20. 09:05:08
olvasónk:
Ezzel picit vitatkoznék, és nem mentegetni akarom őket...a szabad eszközök lekötése nem rossz ötlet, az, hogy erre egy személyben egy embert hatalmaznak fel, az már kérdéses...de nekem az egész ügyletben nem ez a lényeg...a vagyonrendelet szerint értékpapír vásárlását (nem lekötés, hanem befektetés) csak a pénzügyi bizottság hagyhat jóvá....ebből a befektetési dologból őket jól kihagyták, vagyis megszegték a rendeletben foglaltakat...az értékpapírokról meg a jegyzőnek kellene nyilvántartást vezetni...tehát, ha voltak, és már ez is kétséges, hogy voltak-e, a jegyzőnek erről tudnia kell, ergo, észlelnie kellett volna a rendeletben foglaltak megsértését...
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények