No, meg az egyéb ínyencségekkel. Gyakorló háziasszonyként boldogan áldozok rengeteg munkám mellett is a sütés és főzés örömének. Teszem ezt nem csak saját magam gyönyörűségére, és szórakoztatására, hanem családom kedvéért is. Húsvétkor nálunk mindig kerül főtt kötözött sonka az asztalra, és ma még kocsonya is lesz. Alkottam azért mást is. Házi majonézes kukorica salátát, tormakrémes sonkatekercset, kaszinótojást, sertéscombból gombás sajtos, tejszínes hússzeleteket, és pulykamedaliont, aszalt szilvával göngyölve, töltve, sütve. Ráadásul legkisebb gyermekem kívánságának is engedelmeskedtem, és a nagy kedvencet megsütöttem neki, a mennyei darázsfészket. Ez utóbbiból nem csak a diós változat kerül családom asztalára, hanem készítettem belőle kakaós töltelékűt is, mindazok kedvéért, akik esetleg nem szeretik a diót…
Főzni jó! Ha Önök is készítettek finomságokat, szeretettel várom a képeket! Itt, vagy szerkesztoseg@miabonyunk.hu
Lássuk, ki mit is főzött, sütött!
Lőrinczy Veronika
Nos, a böjti időszak ma este ér véget. Története a következő:
A nagyböjt időtartama 40 nap, ami a Szentírásban és a keresztény hagyományban az események jelentőségét aláhúzó szám (Jézus nyilvános életében végzett tevékenységeinek megkezdése előtt 40 napot böjtölt a pusztában, 40 napig tartott a vízözön; 40 évig vándorolt a zsidó nép a pusztában; 40 napot töltött és böjtölt Mózes a Sínai-hegyen mielőtt megkapta a Tízparancsolatot; Jónás próféta 40 napos kegyelemidőt hirdetett a bűnös városnak, Ninivének, akik aztán bűnbánatuk jeléül nyilvános böjtöt kezdtek.). A nagyböjti időszakra eső hat vasárnapot az Egyház nem tekinti böjti napnak (mivel minden vasárnap Krisztus feltámadásának emlékünnepe), ezért a böjti időszak a 7. század óta hamvazószerdával kezdődik a keresztény egyházi naptárban.A nagyböjt utolsó hete a virágvasárnappal kezdődő nagyhét.
A nagyböjt kezdetét megelőző háromhetes időszak a böjtelő, vasárnapjainak neve (húsvéttól számított hozzávetőleges távolságukról): hetvened, hatvanad és ötvened vasárnapja.
Nagyszombat a húsvéti örömünnep kezdete. A katolikus liturgia szerint este kezdődik az ünnep a tűzszenteléssel, a tűz Krisztus jelképe, akinek feltámadásával a remény, a fény születését ünneplik a keresztény egyházak, ezt követi a keresztvíz-szentelés.