Az abonyi Kultúra Háza kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a helyi civil szervezetek pártfogása, műsoraik bemutatása mellett hazai és nemzetközileg is elismert előadóművészeket hívjon meg, akik jelenlétükkel városunk kulturális életét még pezsgőbbé, színesebbé tehetik. Feladatunknak érezzük, hogy nagy magyar gondolkodók, mesterek szavait is közelebb hozzuk az érdeklődő lakossághoz.
Október 30-án egy József Attila-díjas író, dramaturg, forgatókönyvíró, előadó, a hazai populáris-ezoterikus irodalom egyik kiemelkedő alakja látogatott el az abonyi Kultúra Házába. Müller Péter könyveit Abony városában is nagyon sokan olvassák, a Mesterkurzus című előadássorozat keretében – amit ő indított útjára – ugyancsak nagy népszerűségnek örvend. Ezt az a tény is bizonyította, hogy az abonyi előadáson teltház fogadta őt.
Müller Péter élete a tanítás. Halál közeli élménye fordította a spirituális tanok felé, amelyet számos könyvében megoszt az olvasóival. Ő írta a Szeretetkönyvet, a Kígyó és keresztet, a Jóskönyvet, a Boldogság című művet, a Varázskövet, az Isten bohócait, de drámák is szerepelnek bibliográfiájában: Szemenszedett igazság, Dávid király, Lugosi, a vámpír árnyékában, és még a sort hosszan lehetne folytatni.
Az abonyi előadása során az író bemutatta az Életművészet – Tanácsok a Jóskönyv használatához című könyvét. Különleges, mély és tanulságos gondolatokkal térhettek haza a látogatók. Müller Péter beszélt arról, hogy az emberi lét alapvető lényege a szeretet, és sorsunk irányítói valójában mi vagyunk. Rossz életkörülményeinkért okolhatjuk a környezetünket, más embereket, de boldogtalanságunk okozói valójában saját magunk vagyunk. Boldogságunk annak a függvénye, hogy képesek vagyunk-e önmagunkba tekintetni, és ráhangolni magunkat a pozitív energiákra. Az ember képes a teremtésre. Cselekedeteivel befolyást gyakorol az őt körülvevő világra. „Nem csupán fizikai, hanem szellemi lény is. A macska megszületése után megtanul macskáskodni, de az ember ennél többre képes. Lehet a dolgokat nagyon rosszul és lehet nagyon jól csinálni. Ez az élet művészete. Az, hogy az ember a saját életéből minél többet és jobbat ki tudjon hozni” – mesélte az író.
Az előadás után a nézők kérdéseket tehettek fel a témáról. A nézőket leginkább Müller Péter halál közeli élménye foglalkoztatta. Az író a következőt nyilatkozta: „A lélek mindig is volt és mindig is lesz. A jelenlegi földi szerepünk csupán átmeneti. Csak átutazók vagyunk az örökkévalóságban. Én most, ebben az átmeneti létben Müller Péter vagyok” – jelentette ki az előadó.
Az előadás után a nézők vásárolhattak a könyvből, amit az író boldogan dedikált. Nagyon örülünk, hogy ilyen sokan kíváncsiak voltak az íróra. Terveink közt szerepel, hogy a jövőben a Mesterkurzus további tagjai is a vendégeink lesznek, hogy előadásaikkal még gazdagabbá tegyék az abonyi Kultúra Házát.
Jandácsik Pál
Képek: Borsányi János