veroniq - 2011.03.09. 13:00:39
Kommentek
madárka -
2011.03.09. 20:06:17
nagyban benne van az álam keze meg amit enged meg engednek
pjt -
2011.03.09. 19:41:00
Hozzászoktunk már a hosszú elemzéseidhez, de azt hiszem ha még 5 mondtot írtál volna, az már olyan sötét jövőképet festett volna ami nehezen emészhető. Itt nem csak a hitelesekről van szó, hisz ha béka segge alá kerülnek az ingatlanárak, az mindenkit érint, az államadóság növekedése méginkább.
Truckman -
2011.03.09. 19:27:48
"...az április 15.-ei határidős moratórium hosszabbításra kerül, mert eleddig nem lehet megoldani a problémát."
A te agyad is kimosták ezekszerint íjász barátom!
Olyan vagy, mint az az orvos, ki a halálos betegséggel küszködő embernek azt mondja:
-Nyugalom! Mindent megteszünk, a gyógyulásáért!
Hát csak figyelj majd! Figyeld majd a bankokat!
Nem tudnák kinek eladni mi? Áhh, nemhiába írták alé év végén az a szerződést a Kipásokkal idehaza!
Lásd is a célt, ne csak nézd!
Steve968 -
2011.03.09. 19:21:39
nem főt, hanem közel ennyi ingatlan fenyegetett a végrehajtással. Vélerményem szerint az április 15.-ei határidős moratórium hosszabbításra kerül, mert eleddig nem lehet megoldani a problémát. Már csak azért sem, mert olyan bonyolultságú és hatású, hogy azt nem lehet egyszerűen megoldani, ráadásul az idő haladtával exponenciálisan nő hatása. Sajnos még tavaly őszre igérték az eszkökezelőt, nem sikerült összehozni.
Bonyolult.
1.) ha rászabadítjuk a piacra ezt az írdatlan mennyiségű ingatlant a piacra, akkor bedől a piac és magával rántja a többi adóst is. Összeomlik az ingatlanpiac, az árak olyan mélységet érhetnek, amit már nagyon régen, így a még fizető adósok ingatlanjaik leértékelődik, nem fedezi a hiteleik értékét, így vagy együsszegű befizetést kell eszközölniük, vagy pótfedezetet kell nyújtaniuk.
2.) teljes állami szerepvállalásra egyszerűen nincs pénz, másra sincs. Ráadásul a kormány néhány lépése - pl. adórendszer - még nehezebb helyzetbe hozta a költségvetést, államháztartást. A nyugdíj pénzek elvonása sem megoldás, mert azok jelentős része kötelezettség, mert állampapír, tehát egyszerűen csak bevonják, amivel az államadóság csökken, de effektív pénzt nem jelent. Másik részük részvény, azt sem szabad hirtelen a (részvény) piacra ráengedni, mert akkor az árfolyam fog drasztikusan esik, jelentős veszteséget okozva. Így a leendő eszközkezelő csak kevés embernek segíthet. DE nem is látni, hogy pontosan mi is lesz a feladata, mert január óta sokszor sok féle képpen változott a koncepció.
3.) Örökké a moratórium fenntartása sem célszerű, mert akkor a jelzálog htelezés fog megszűnni. Mert nincs olyan bank, aki ingatlanra adjon hitelt, ha nincs biztosítva annak visszafizetése. Tehát előbb-utóbb nem lesz ingatlan hitelezés.
Valahol ezek között kell megtalálni azt a vékony mezsgyét, amely segítséget jelent, de elfogadható a pénzvilágnak és a költségvetést sem terheli olyan módon, hogy az ökunokáink is a hitelt nyögik. Nem könnyű feladat, de ha talán valóban hozzáfogtak volna még tavaly - más nem - választások után a megoldás megkeresésére, akkor már elő kellett volna állni vele, de sajnos talán ha október körül hozzáfogtak, akkor sokat mondok. Akkor a helyi válsztások voltak a fontosak.
Csaó-csaó:
Truckman -
2011.03.09. 16:46:11
Eddig is volt! Számtalan kiskapu létezik, mik ha fennálnak az adósnál, máris nem vonatkozik rá, a kilakoltatási monatórium!
Csak annyit mondok, hogy a sors legyen hozzájuk kegyes, és sajnálom őket!
Az állam nagyban hárít, torzít tényeket, az adósok számával kapcsolatban! 100 ezer fő? Pff... Az ország 1/3-a full eladósodott!
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények