Három abonyi középiskolás korú diák is részt vehetett az országos megmérettetésen, mindegyikük korábban a Somogyi iskola tanulója volt. A felkészítő tanáruk korábban Pintér János volt, akit nagy megtiszteltetés ért, mert a megyei rendőrök őt kérték fel felkészítőnek és kísérőnek. Szeretettel gratulálunk a diákoknak és Pintér Jánosnak! Íme, Pintér tanár úr írása a történtekről:
Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa
Országos Döntő - Debrecen, 2016. április 12-14.
Az Országos Rendőr-főkapitányság – Országos Balesetmegelőzési Bizottság megbízásából 2016. évben a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság – Hajdú-Bihar Megyei Balesetmegelőzési Bizottság rendezte meg a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa (KKK) országos döntőjét, amely 2016. április 12-14. között Debrecenben az Aquaticum Wellness és Termál Hotelben, illetve a Nagyerdei Stadionban és környékén, továbbá Debrecen város forgalmas közútjain került megrendezésre.
Képek IDE kattintva facebook oldalunkon
A verseny elméleti, szabályossági és ügyességi versenyrészekből áll. Az országos megmérettetésen megyénként 3 fő versenyző, 1 fő felkészítő pedagógus és az illetékes MBB titkára vehetett részt. (kategóriánként 20 fő, tehát összesen 60 fő)
A versenyzők 3 kategóriában mérték össze tudásukat:
1. kerékpár,
2. segédmotoros-kerékpár,
3. személygépkocsi
A 2. illetve 3. kategóriában induló versenyzőnek az adott jármű kategóriára érvényes vezetői engedéllyel kellett rendelkeznie.
A Pest megyét képviselő csapat tagjai:
1. kategória: Hommer Csilla (Újszászi Gimnázium és Szakközépiskola 10. évf.)
2. kategória: Tóth Sándor (Kinizsi Pál Gimnázium és Szakközépiskola, Abony 9. évf.)
3. kategória: Gulyás László (Szolnoki Műszaki Szakközépiskola 11. évf.)
Ami összekapcsolta a csapat tagjait: mindannyian Abonyban laknak és általános iskolai tanulmányaikat – így a közlekedési ismeretek és biztonságos közlekedés alapjait, valamint a versenytapasztalataikat is – a „Somogyiban” sajátították el.
Felkészítő pedagógus: Pintér János.
Versenyszámok
Elméleti verseny: KRESZ teszt, illetve „Elsősegélynyújtó” tesztlap. (40+10 kérdés)
Szabályossági verseny: Mindhárom kategória szabályossági versenye forgalomban előre kijelölt útvonalon történt. A kerékpár és moped szabályossági versenyen a versenyzők egyenként indultak, mögöttük pedig gépkocsi haladt. A teljesítményt a vizsgabizottság tagjai – előre kidolgozott, a technikai értekezleten ismertetett – szempontok alapján értékelték. Az útvonal teljesítése az MBB-k tulajdonát képező és használatában lévő kerékpárokkal és robogókkal (Yamaha, Honda) történt.
A személygépkocsi szabályossági versenyen a feladatot a versenyzők a szervezők által meghatározott típusú (Suzuki 2) személygépkocsival hajtották végre.
Mindhárom kategória esetében az útvonal teljesítése utasításra történt. Az ennek ellenére bekövetkezett útvonaltévesztésért hibapontot számoltak fel a pontozóbírók.
Ügyességi versenyek
Kerékpárral végrehajtandó feladatok: „nyolcas”, áthaladás eltolt korongpárok között, tárgy átvitele bal kézzel, áthaladás párhuzamos lécek között, sarokfordító (balos, jobbos), áthaladás fűrészfogas pallókon, köralakzat mágnes fogantyúval, áthaladás billenő pallón, lengőkapukon való áthaladás, ferde pallón történő végighaladás, szlalom, áthaladás szűkülő bójafolyosón, magasságellenőrzés, célterületen történő megállás.
Mopedesek: a kerékpárosoknál felsorolt akadályok + áthaladás eltolt bója párok között, áthaladás „vályúban”, áthaladás farkasfogas pallón, „bilincs”.
Személygépkocsi felállított akadályai: „START” („CÉL”), beállás fésűs parkolókba, kanyaríven történő autózás, „holland kapu”, beállás párhuzamos parkolóba, ördögketrec, elhaladás egy kerékkel pogácsák, illetve lécek között, szlalom előre-hátra, haladás bójafolyosón, célmegállás
A pályaszintidejét túllépő versenyzők minden megkezdett 5 másodpercenként 2 hibapontot kaptak.
Eredmények:
Pest megye csapata a harmadik harmad elején végzett.
Egyéni teljesítmények
Hommer Csilla elméleti 12. ügyességi 7. szabályossági 16. összesítve 10.
Tóth Sándor elméleti 7. ügyességi 18. szabályossági 20. összesítve 20.
Gulyás László elméleti 6. ügyességi 14. szabályossági 19. összesítve 15.
A Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa versenyben nincs külön fiú és leány kategória, tehát együtt versenyeznek azonos feltételek között valamennyi versenyszámban. Az országos eredményeket összesítő táblázatok alapján örömmel állapítottuk meg, hogy – bár ezt külön nem hirdették ki a rendezők – 2016-ban a XIII. Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa legeredményesebb leányversenyzője Hommer Csilla!!!
Gratulálunk az eredményekhez!