Kedves Olvasónk jelezte, hogy sajnos már Abony iskoláiban is jelen van, sőt hódít az úgynevezett Kék bálna jelenség, mely fiatalokat buzdít öngyilkosságra. Az elkeseredett apuka kérte, hogy hívjuk fel a lakosság figyelmét minderre. Ez egy " gyilkos " internetes játék, egy mobiltelefon alkalmzás. Most kérésének megfelelően megteszem! Vigyázzanak gyermekeikre! Ugyanakkor azt gondolom, hogy a pedagógusok felelőssége is nagy, hiszen az iskolákban beszélgetnek erről a diákok, a " mozgalom ", a gyilkos játék terjed sajnos, mint a futótűz. Így aztán szerencsés lenne a tanároknak is résen lenni, ha kell, osztályfőnöki órák alkalmával beszélni minderről. A Strucc effektus nem működik.... LŐVE
Íme, megmutatom, mi is ez:
Felakasztotta magát egy tizenegy éves fiú hétfőn a dél-romániai Nucet faluban, előtte összetörte a mobiltelefonját. Korábban a barátainak azzal dicsekedett, hogy részt vesz egy Kék bálna nevű internetes játékban. Nemrég öt iasi-i kisdiák egyik osztálytársuk biztatására percekig visszatartotta a lélegzetét, amelynek következtében valamennyien kórházba kerültek, s egy Brassó megyei kiskorú önkezű halálát is ezzel a jelenséggel hozták összefüggésbe.
Az eseteket – egyelőre nem bizonyítottan – összefüggésbe hozzák az Oroszországból indult játékkal, amely olykor halálos kimenetelű próbatételekre szólítja fel a bekapcsolódó fiatalt. Romániában néhány hete figyeltek fel a hatóságok az életveszélyes „szórakozásra”. Egy 19 éves fiatalt mobiltelefonos üzenetben fenyegettek meg, amikor ki akart lépni a sajátos játékból. Az ügy a minapi román–moldovai közös kormányülésen is szóba került. Chisinauban már komoly gondot okoz az interneten terjedő veszély, s vélhetően a többségében románok lakta egykori szovjet tagköztársaságból szivárgott át Romániába.
Folytatás IDE kattintva