Vannak olyan helyiségei az ingatlannak, amelynek optimális működése nélkülözhetetlen a kényelem érdekében. Ezt sokszor csak akkor tapasztaljuk, ha meghibásodás észlelhető. A toalett esetében sok múlik azon, milyen WC tartályra esik a választás, de a beszerelés színvonala sem elhanyagolható. Cikkünkben a dugulaselharitas.net csapatának segítségével igyekszünk néhány hasznos tanácsot adni a megfelelő WC tartály megtalálásához.
Laposöblítéses vagy mélyöblítéses a jobb?
Az öblítés szempontjából alapvetően két típust különítünk el. A sík vagy lapos öblítés egyre kevésbé kedvelt, esetében ugyanis van egy padka, ahol felfogásra kerül elsőként a toalettbe érkező anyag. Bár nem fröccsenős ez a típus, de mind inkább kiszorulóban van a toalettek piacán. Régebbi építésű ingatlanokban még szép számmal találkozhatunk ilyennel, és bár megfelelő lehet akkor, ha csak néhány ember használja a toalettet, de tény, hogy tisztítása nehézkes lehet.
A mélyöblítéses WC, ahogyan nevéből is adódik, perem nélkül kerül kialakításra, és azonnal a csésze alján levő vízbe érkezik minden anyag. A tapasztalatok azt mutatják, hogy ez a megoldás higiénikusabb és a takarítás terén sem állít annyira kihívások elé, mint a laposöblítéses típus. A mélyöblítéses toalett esetében a szag vízelzáró tulajdonsággal rendelkezik, ezért nem kell a kellemetlen szagokkal sem szembesülni a helyiség használata során.
Felső vagy alsó elhelyezésű tartály?
Nem csak a csésze kialakítására érdemes figyelmet fordítani, hanem az öblítőtartály elhelyezésére, típusára is. Alapvetően létezik felső és alsó elhelyezésű tartály. Az úgynevezett Dömötör tartály olcsó, egyszerűen beszerelhető, viszont működés közben elég hangos. Szintén felső elhelyezéssel bír a szigetelt tartály, amely az előzővel szemben szigeteléssel rendelkezik, és így elkerülhető például a vízcsöpögés is.
Az alsó elhelyezésű tartály a csésze közvetlen közelében helyezkedik el. Beszerelése egyszerű, ami korántsem elhanyagolható szempont, hiszen a rendszeres használat következtében idővel elromolhat a tartály, tehát javítása és cseréje elhelyezkedésénél fogva is könnyebb.
Műanyag vagy kerámia?
Választhatunk műanyag, kerámia vagy porcelán tartályt. Ez utóbbiak egyfajta hűvös eleganciát kölcsönöznek a toalett megjelenésének. Ha tehát nívós megjelenést szeretnénk a helyiségben tudni, akkor a hagyományos műanyag tartályok helyett inkább a kerámiát érdemes előnyben részesíteni. Ugyan magasabb áron elérhető, mint a műanyag, viszont cserébe jelentősen igényesebb a kinézete is.
Beépített WC
A falba süllyesztett, vagy más néven beépített tartály kétségkívül a leginkább stílusos és modern megoldás. A falba süllyesztve kerül elhelyezésre, így a teret nem zavarja meg megjelenésével, és plusz alapterülethez is juthatunk ilyen módon. Javítása is rendkívül egyszerű, ugyanis egy kis szerelő nyílás kerül kialakításra, amelyen keresztül gond nélkül megoldható az esetleges alkatrészcsere.
Javíthatóság és víztakarékosság
WC tartály választás során célszerű arra is gondolni, hogy idővel meghibásodás fordulhat elő. Az alkatrészek elérhetősége, árkategóriája éppen úgy lényegesek lehetnek, mint a tartály elérhetősége, a javítás gyorsasága. Ilyen tekintetben az alsó elhelyezésű és a beépített tartályok bizonyulnak a leginkább praktikusnak. Ezeket akár házilag is javíthatjuk, vagy az esetlegesen belülről keletkező vízkövet is gond nélkül el lehet távolítani. A beszereléshez azonban érdemes szakembert hívni, aki tisztában van mindazokkal a tudnivalókkal, melyek fontosak a kifogástalan üzemeléshez és a szivárgások megelőzéséhez. Amennyiben falba épített WC. tartály szerelésével és javításával kapcsolatban lenne kérdése, keresse szakértő kolléginkat.