A Ceglédi Rendőrkapitányság által koordináltan közel kétszáz rendőr ötven szolgálati autóval szállt meg húsz helyszínt Pest és Jász-Nagykun-Szolnok megyében. Az érintett megyék főkapitányságain kívül a Gödöllői, a Szolnoki, és a Kunszentmártoni Rendőrkapitányág, a Békés-, valamint a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságok bevetési egységei is érintettek voltak abban a létszámát és a felvonultatott eszközöket tekintve is ütősnek mondható realizálásban, amelyet hónapokig tartó felderítő munka előzött meg. Az új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntettének gyanúja miatt folyamatban lévő eljárás 2020. február 5-ére jutott olyan stádiumba, hogy a beszerzett információk alapján megszervezhető volt a rajtaütés.
A hajnalban indított, egy időben, két megyét érintően, húsz helyszínen végrehajtott akcióban megközelítőleg 200 rendőr, 50 szolgálati autóval, talajradarokkal, kábítószerkereső kutyákkal, fémkereső készülékekkel, kábítószer azonosító digitális spektrométerekkel felszerelkezve vett részt. Az elfogásokat a Terrorelhárítási Központ műveleti egységei hajtották végre.
A rendőrök 17 embert előállítottak, a gyanúsítottak száma jelenleg 14. Közülük 10 fővel, K. Gábor 45 éves újszászi, R. Róbert 39 éves vácszentlászlói, R. László 32 éves turai, K. Krisztián 23 éves jászkiséri, B. Márió 32 éves turai, S. Sámuel 27 éves, és M. Dominik 24 éves szolnoki, R. Iván 23 éves zagyvarékasi, K. Dániel 30 éves dányi, valamint P. Dzsesszika 32 éves turai lakossal szemben előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására. A most elkapott gyanúsítottak főként egymással üzleteltek, adták-vették a kréta, valamint hópihe fantázianevű új pszichoaktív szereket.
A nyomozás eddigi adatai szerint K. Gábor közel 100 kg anyagon adott túl kb. 95 millió forint értékben, a haszna majdnem 30 millió forint volt, R. Róbert közel 30 milliót költött az anyag beszerzésére, a továbbértékesítés közel 100 millió forint hasznot hozott. A legtöbb bevételt B. Márió könyvelhette el, a jelenlegi információk szerint a közel 50 milliós befektetéséből 185 milliós haszonra tett szert, miután a grammonként 900 forintért beszerzett „krétát” ötezerért adta tovább. A gyanúsítottak egyike sem rendelkezik bejelentett, állandó munkahellyel, a bűnös úton szerzett vagyont részben felélték, részben visszaforgatták, és állandó vevőkört építettek ki.
A rajtaütés helyszínein új pszichoaktív anyagokat, mérlegeket, tasakokat, kézbesítésre váró, kábítószergyanús tartalmú csomagokat, készpénzt, fegyvert, mobiltelefonokat, okos eszközöket, nagy értékű gépkocsikat, órákat foglaltak le, valamint három ingatlant zár alá vettek. Ezzel párhuzamosan a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatala további 3 ingatlant vett zár alá, bankszámlákat zárolt és különböző értéktárgyakat foglalt le 60 millió forint értékben.
A gyanúsítottakkal szemben a további eljárást a Ceglédi Rendőrkapitányság folytatja le.
Míg bő húsz évvel ezelőtt elég volt a termék néhány előnyét, esetleg az árát kiemelni egy-egy szórólapon, ma már merőben más a helyzet. Egyrészt több helyre kell szöveges tartalmat gyártanod, másrészt a nagy zaj miatt különösen frappánsan kell megfogalmazni a mondandódat, ha azt szeretnéd, hogy az olvasóból konverzió legyen.
A modern mennyezeti LED lámpa napjainkban már a legtöbb otthonban fellelhető. Sokan gondolták úgy, hogy a régi, energiapazarló fényforrásokat lecserélik korszerűbbre, és megreformálják a világításrendszerüket. És te? Közéjük tartozol?
A csontpótlásos kezelés egy komplex, költséges folyamat, érthető, hogy sokan miért nem szeretnének belevágni. Szerencsére a modern fogászati fejlesztések lehetővé tették, hogy számukra is adott legyen egy optimális megoldás, egy speciális implantátumos technika.