Jó sok technikát el lehet sajátítani egy vezetéstechnikai tréningen. Ez többeknek is szuper program lehet, akár céges csapatépítőnek is kiváló lehet. Kinek ajánljuk ezt tehát? Azok, akik imádnak vezetni és kipróbálnák magukat új helyzetekben, de azoknak is, akik nem olyan biztosak a dolgukban, így fejlődni szeretnének a vezetés terén. Azoknak, akiknek a vezetéstechnikai tréning nem hangzik elég izgalmasnak, azoknak sokszor ugyanazokon a helyszíneken lehetőségeik vannak verseny- és sportautókat is csúcsra járatni.
Vezetéstechnikai tréning versenypályán
Egy kiváló tréning helyszíne lehet a Kiskunlacházi Repülőtér, a budapesti Nemzetközi Repülőtértől 30 km-re délnyugatra. Így könnyen felmérhetjük, hogy milyen vezetési tudással rendelkezünk, megtanulhatjuk biztonságban érezni magunkat nagyobb sebességnél is, és a későbbiekben előforduló nehéz helyzeteket is könnyebben fogjuk majd kezelni. Egy olyan ügyességi pályán lehet mindezt kipróbálni, ami pont ilyen tréningre lett kifejlesztve. Az oktatók pedig? Versenypilóták és profi vezetők.
Ez a tréning 2,5 óra hosszú, egy főnek. Ajánlott a saját autó, de felár ellenében egy „helyi” autóval is lehet tanulni. Az oktatóval a kapcsolat folyamatosan, rádión történik. Az alábbiakat lehet ennek során gyakorolni és elsajátítani:
- fékezés vészhelyzetben,
- szlalom (szárazon, vizes pályán, változó ritmusban),
- kikerülési manőver,
- irányváltás kanyarban,
- túl- és alulkormányozáttság helyzete,
- különböző technikák a kanyarodásra.
Intenzív vezetéstechnikai tréning
Aki pedig úgy érzi, hogy a 2,5 óra kicsit kevés, léteznek 4, 6 órás programok, míg az intenzív vezetéstechnikai tréning 8 óra hosszú. Ennek az elején egy kis elméleti oktatás van, és ez a tréning azoknak ajánlott, akik már gyakorlott vezetők, de extrém helyzetekben is meg akarják állni a helyüket. Olyan szituációkat kell elképzelni, amelyek a későbbiekben is gyakorlati hasznot hordoznak magukban. Ennek a tréningnek saját autóval van értelme, így is van meghirdetve. A helyszín, Budapest agglomerációjában, Zsámbékon van. Az oktatók pedig tapasztaltak, és bár „izzadósabb” helyzeteken esik át az ember, a program teljesen biztonságos és feledhetetlen élmény.
A tréning során az alábbi lehetőségeket jó tapadású és csúszós felületen is lehet gyakorolni:
- hegyi, hegyvidéki vezetés, amelynek része a lejtő és a hajtűkanyar is,
- szlalomozás és az e közbeni kormányzás helyes technikájának elsajátítása,
- vészhelyzeti fékezés és ún. célfékezés és olyan vészfékezés is, ahol az autó két oldala más jellegű (tapadású) felületen mozog,
- manőverezés több különböző módon, céllal, például kikerülés okán,
- az autósok egyik nagy félelme, a megcsúszó jármű és a kifaroló jármű feletti kontroll visszaszerzése.
A Vezetéstechnikai Centrum egész évben üzemel Európa egyik legmodernebb ilyen jellegű központjában. A programon B kategóriás jogosítvánnyal lehet részt venni, a csoportok 8 fősek.