A laminált padló manapság nagy népszerűségnek örvend, ami nem csoda, hiszen sokrétű felhasználhatósággal rendelkezik, és igazán esztétikusan mutat a ház szinte bármely helyiségében. Nem hiába keresett ez a padlótípus, mivel sokféle stílusban és színben kapható.
Az iFloor kínálta vízálló laminált padló ideális választás, akár a fürdőszobába vagy más vizes helyiségbe is. Ugyanakkor nemcsak ennek kapcsán merülhetnek fel bennünk kérdések, hanem a termékválasztás és a lerakás kapcsán is.
Ha kacérkodunk a laminált padló alkalmazásának ötletével, akkor érdemes minél több információt megtudni a témában, hogy magabiztosan tudjunk dönteni. A halszálka mintázatú típus például nagyon esztétikus bármely otthonba. A legtöbb vásárlóban az alábbi kérdések merülnek fel.
Milyen típusú laminált padlót érdemes alkalmazni a lakásban?
Bármennyire is hihetetlennek hangzik, a lakás szinte minden helyiségében jól mutat ez a padlótípus. Még a konyhába és a fürdőszobába is nagyon jól passzol, azonban ezekbe a helyiségekbe jobb, ha vízálló típust alkalmazunk, így nem kell tartani a padlóra kerülő nedvességtől.
Ezekben a szobákban sűrűbb tisztításra van szükség a gyakori használat miatt. A súrolást azonban jobb elkerülni, mivel nem tesz jót a felületnek. Elég egy enyhén nedves törlőronggyal vagy felmosóval átmosni a padlót.
Padlófűtéssel is használható?
Manapság rengeteg házban padlófűtéssel oldják meg az otthon melegítését. Éppen ezért joggal merül fel a kérdés, hogy a laminált padlóval együtt használható-e. Alapvetően igen, de csak akkor, ha meleg vízzel megoldott a fűtés. Elektromos verziónál viszont nem ajánlott az erős átmelegedés miatt, ugyanis 28 Celsius-fok felett a laminált padló könnyen károsodhat.
Fel kell szedni az előző burkolatot?
A korábbi burkolat felszedése macerásnak tűnhet, így érthető módon felmerül a kérdés, hogy kell-e kínlódni ezzel a folyamattal, vagy jobb hagyni és beépíteni a meglévő padlóburkolatra. Alapvetően nem lehetetlen a korábbi felületre helyezni a laminált padlót, azonban csak akkor, ha az teljesen sima, víz- és pormentes, valamint 2% alatti a nedvességtartalma. Emiatt a szakemberek inkább azt javasolják, hogy az előző burkolatot távolítsuk el, és az előkészítést követően kerüljön az aljzatra a burkolat.
Szükség van alátétrétegre?
Igen, több szempontból is előnyös, ha alátét kerül a laminált padló alá. Például ki lehet küszöbölni ezáltal a kisebb egyenetlenségeket, továbbá elkerülhetők a felszálló pára okozta problémák. A hő- és hangszigetelés pedig csak hab a tortán. Éppen ezért nagyon jó döntés, ha alátétet alkalmazunk a padló alatt. Főként, ha többszintes ingatlanban élünk, akkor nagyon hasznos tud lenni, ha a lépések zaja kevésbé hallható.
Ragasztással is rögzíthető a padló?
Alapvetően nem, a szakértők és a gyártók is teljes mértékben ellene vannak. A ragasztás miatt a jótállás is könnyen elveszhet.