Mint arról már többször is beszámoltunk Olvasóinknak, nagy bajban van Pest megye önkormányzata, hiszen hatalmas méretű adósságállománnyal rendelkezik, mely miatt több területen is megszorító intézkedésekre volt szükség, illetve nem fizettek fontos kiadásokat. Ilyen volt a fenntartásuk alatt álló iskolákban az étkezés, a nevelőszülők járandósága késett és a tanárok is bajban voltak a fizetésükkel, de a Bursa Hungarica ösztöndíjat sem kapták meg a hallgatók. Most újabb fejezetéhez érkezett az ügy, mert a gázt is több középiskolában kikapcsolták. Pest megye pályázott azonban az önhibáján kívül hátrányos helyzetbe jutott önkormányzatok alapjára, ahonnan 2,5 milliárdot várnak. Korábban is megírtuk, hogy ez a cél- mármint ebből az alapból pénzhez jutni- de akkor a megyei vezetés még ezt tagadta. Visszamutogatnak a csődhelyzet miatt az előző MSZP-s kormányzatra, ugyanakkor az előző választási ciklusban is a mostani párt, a FIDESZ tagjai voltak többségben és döntési pozícióban a megyénél. Íme a www.ctv.hu híre a gázszolgáltatás felfüggesztéséről, mely három ceglédi középiskolát érint.
A Tigáz három, a megye által működtetett ceglédi középiskolában zárta le a gázt a felgyülemlett tartozás miatt. A Bem, a Török János, és a közgazdasági iskolákban a mai naptól szünetel a szolgáltatás. A cél, hogy őszig, a fűtés beindításáig rendezzék a számlát - tudtuk meg Pest Megye Önkormányzatának sajtófőnökétól.
Lezárta és lepecsételte a gázszolgáltató a középiskolákba vezető főcsapokat. A Tigáz korábban is figyelmeztette már az iskolákat, hogy megszünteti a szolgáltatást, amennyiben nem rendezik a tél folyamán összegyűlt több tízmillió forintos tartozást. A gáz elzárását a megyei önkormányzat nem egyszer az utolsó pillanatban akadályozta meg.
AMBRUS ANDRÁS, sajtószóvivő, Pest Megye Önkormányzata: „A szolgáltatóval mindig meg tudtunk egyezni abban, hogy törlesztettünk valamit a fennálló adósságunkból. Most ez nem sikerült, ezért fordulhatott elő ennél a három intézménynél, hogy most nincs gázszolgáltatás.”
A gázszolgáltatás felfüggesztése a Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskolát, a Török János Egészségügyi, illetve a Bem József Műszaki Szakképzőiskolát érinti. A tanórákat mindenhol megtartották.
FERNENGEL KATALIN, igazgató, Bem Szakiskola: „Fűtésre használtuk mi csupán a gázt, ezért most, hogy már a fűtési időszaknak vége van, ezért mi számunka nem megrázó. Ez nem befolyásolja az intézmény működését, életét. Nem befolyásolja az érettségit illetve a szakmai vizsgákat.”
A megyei önkormányzat sajtószóvivője elmondta, abban bíznak a megye pénzügyi helyzete nyár folyamán rendeződik, és őszig, a fűtési szezon előtt újra lesz gáz az iskolákban. A közgyűlés 2,5 milliárd forintot igényelt abból a keretből, amelyet a kormány az önhibájukon kívül eladósodott önkormányzatok számára hozott létre. Ambrus András a Híradó kérdésére elmondta a megye által fenntartott többi intézményben közüzemi díjhátralék miatt nem korlátozták a szolgáltatást