Kérfalusi Attila azt mondta, nem ilyen válaszlépéssel kellett volna reagálni arra, hogy a HunGast augusztus 2-án a megyeháza tetemes tartozása miatt kénytelen volt abbahagyni a tálalást, s bezárni a birtokában lévő helyiségeket abban a 12 szociális intézményben, ahol a szerződésszegés ellenére is jó ideje elvégezték ezt a feladatot a kft dolgozói. Közölte, megteszik a szükséges jogi lépéseket: birtokvédelmi eljárást indítanak a megyei önkormányzat és a 12 intézmény ellen. Arra a kérdésre, hogy az elmúlt héten kaptak-e az önkormányzattól leveleket, amelyek arra hívták fel a figyelmüket, hogy az eszközök elzárásával szociális vészhelyzet keletkezett, a cégvezető elmondta: talán öt ilyen levél érkezett. Kérfalusi Attila azt mondta: a rövid, szinte azonos tartalmú levelekben azonban a közlésen túl sem megoldási javaslatról, sem a tartozás törlesztéséről nem esik szó.
A Pest megyei önkormányzat hétfői közleménye szerint a konyhák és étkezők birtokbavétele volt az egyetlen megoldás a vészhelyzet: az esetleges járványos megbetegedések, fertőzések és egyéb betegségek elkerülésére. A megyeháza tájékoztatása szerint a lezárt konyhákban és tálalókban tárolt étkészletekhez és egyéb edényekhez mostanáig nem férhettek hozzá, a hűtést, melegítést és mosogatást nem tudták elvégezni és a speciális (például pépes) ételeket sem tudták elkészíteni.
Az étkeztetési "vészhelyzet" elhárításának módjával kapcsolatban Ambrus András, a Pest megyei önkormányzat sajtófőnöke úgy fogalmazott: mivel a helyiségeknek az önkormányzat a tulajdonosa, a HunGast csupán birtokbavételi jogot kapott korábban, amit most - szolgáltatás híján - a megyeháza visszavett. Az önkormányzat dolgozói kinyitották a konyhákat és tálalókat, majd jegyzőkönyvet vettek fel, leltárt, s fotókat készítettek a benn lévő eszközökről, melyekért felelősséget vállalnak - közölte a sajtófőnök.
Forrás és részletek itt: http://www.panorama-online.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2259&catid=34&Itemid=96