Lapunk úgy tudja, hogy egyre több embert érint közvetlen módon Pest megye eladósodása, sőt vannak olyan abonyi nevelőszülők, akik már egy éve nem kapták meg azt, ami nekik a törvény szerint járna. A szomszédos Cegléd egyik- másik megyei fenntartású középiskolájáan már egy éve nem fizették ki az óraadók járandóságait, van olyan oktatási intézmény, ahol azt sem tudják, hogyan kezdik meg az évet emiatt. Ugyanis hogyan hívjanak tanítani bárkit is, akinek egy éve lógnak a fizetésével? A www.hvg.hu cikke részletesen foglalkozik Pest megye eladósodásával. Igazándiból a megyei vezetés az előző kormányzatra mutogat, melyben van némi valóság, de tudni kell, hogy megyei szinten ugyanazok voltak az előző ciklusban is a vezetők, mint most.... Íme a HVG cikke:
Tovább mélyül a válsághelyzet Pest megyében: az étkeztetés és az ingyenes tankönyvek kifizetése körüli gondok után a pénteki megyei közgyűlés egyik előterjesztése szerint elbocsátanák a szentendrei Pest Megyei Könyvtár alkalmazottainak közel felét. Így csak korlátozott nyitva tartással működhetne tovább az intézmény, ami az igazgató szerint a könyvtár végét jelenti.
A Pest Megyei megyegyűlés augusztus 26-án dönt arról, elbocsátják-e a Pest Megyei Könyvtár alkalmazottainak közel felét: harminckettőből tizennégy embert. A tervezett leépítéssel és a nyitva tartás korlátozásával számításai szerint 37 millió forintot spórolhat a megye, az intézmény igazgatója szerint ugyanakkor mindez teljesen ellehetetlenítené a könyvtárat, melynek nehézségei nem most kezdődtek - a vezetékes telefont például már tavaly kikapcsolták, már csak mobilon lehet például a kölcsönzést meghosszabbítani.
Pest megye korábban próbált megegyezni Szentendre önkormányzatával arról, hogy járuljanak hozzá az intézmény fenntartásához 37 millió forinttal, de ettől a város elzárkózott, mondván „ez az összeg nem fér bele az idei költségvetésükbe”.
Beküldő: László Ferenc MSZP-s megyei képviselő
Forrás és folytatás itt: http://hvg.hu/itthon/20110825_pest_megyei_konyvtar_leepites