Egy kis nagykőrösi- abonyi retro, gondolom mindenki örömére. A kép még a MIÉP-es korszakban készült, azon két közismert helyi politikus is látható. Csurka István MIÉP elnök együtt áll vigyázban Dénes Dénes nagykőrösi, jelenleg JOBBIK színekben politizáló és Szűcs Sándor, abonyi mostanság a Magyarok Szövetségének égisze alatt munkálkodó politikusokkal.
Ma már nincs MIÉP, de az Ember örök. Így Csurka István és egykori párttársai is. Talán a legnagyobbat Csurkával fordult a világ, hiszen másik két egykori elvbarátja a MIÉP-hez hasonló elveket valló pártban illetve szövetségben dolgozik tovább. Nézzük csak, mit is csinál most a mi Csurkánk?
Életrajza a wikipédiából:
1956 után fél évre internálták, majd beszervezték III/III-as ügynöknek. A kilencvenes évek elején az elsők között tárta a nyilvánosság elé ügynökmúltját. Állítása szerint a beszervezési nyilatkozatot az internálás során, kényszer hatására írta alá, és soha nem írt jelentést. Az átvilágítások eredményei és a levéltárakban fellelhető dokumentumok szerint az együttműködés teljes hiánya miatt alkalmatlannak nyilvánították. 1985-ben részt vett a magyar politikai ellenzék monori tanácskozásán. 1987-ben részt vett az MDF megalapításában, 1988-tól a párt elnökségi tagja, 1991-1992 között alelnök.
1992. augusztus 20-án a Magyar Fórumban megjelentette Néhány gondolat a rendszerváltás két esztendeje és az MDF új programja kapcsán című írását, amelyben kritizálta a kormány politikáját, és bizonyos társadalmi folyamatokat.[1] A cikk miatt számos támadás érte, és az MDF más vezetőivel is ellentétbe került. 1992 szeptemberében létrehozta a Magyar Út Alapítványt. 1993. január 22-én, az MDF VI. országos gyűlésén 536:674 arányban alulmaradt Antall Józseffel szemben a párt elnökségéért folytatott küzdelemben. Kevéssel ezután megalapította a Magyar Út Körök mozgalmat. Május 26-án részvételével az MDF-en belül megalakult a Magyar Igazság Nemzetpolitikai Csoport. Az ellentét közte és az MDF más vezetői között egyre fokozódott; végül 1993. június 5-én az MDF Országos Választmánya kizárta a pártból.
Júniusban a Magyar Igazság Nemzetpolitikai Csoportot és a Magyar Út Köröket felhasználva megalapította a Magyar Igazság és Élet Pártját, melynek azóta is elnöke, és a párt parlamenti tagsága alatt frakcióvezetője is volt 1998 – 2002 között. 2006-ban pártja a Jobbik Magyarországért Mozgalommal közösen indult az országgyűlési választásokon Harmadik Út néven, ám a koalíció nem tudott bejutni a Parlamentbe (2,3%-ot értek el).
Csurka István ma:
Érdekes módon, magas beosztást kapott a fővárosban, az Új Színházban, és ezért sokan úgy vélték, hogy az eddigi antiszemita megnyilvánulásairól is híres politikus átállt a FIDESZ oldalára. Ez mégsincs így, mert nem tudja önmagát meghazudtolni, már most ujjat húzott Budapest városvezetésével.
„ Tarlós István főpolgármester felhívta Csurka István figyelmét, hogy tartózkodjon a félreérthető, illetve a politikai kultúrával nem összeegyeztethető nyilatkozatoktól - derült ki a főpolgármesteri hivatalnak az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményéből. Tarlós István úgy fogalmazott, ilyen jellegű nyilatkozataival Csurka István "veszélyezteti az Új Színház elképzelt, megvalósítandó programját és Dörner György igazgatói kinevezését. "Csurka úrnak a közelmúltban megjelent írása" miatt volt szükség erre a lépésre - válaszolta az MTI érdeklődésére hétfőn a főpolgármesteri hivatal kommunikációs igazgatósága, utalva Csurka Istvánnak a Magyar Fórum című lapban Ascher Café címmel megjelent írására. „
Lőrinczy Veronika